Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nie używasz auta i nie chcesz płacić OC? Nie popełniaj tego błędu!

Nie używasz auta i nie chcesz płacić OC? Nie popełniaj tego błędu!

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

W życiu każdego z nas zdarzają się różne sytuacje. Czasem kupujemy samochód, którego z biegiem czasu przestajemy używać.

Powody mogą być różne - czasem posiadamy drugie auto, które nam wystarcza, czasem zwyczajnie nie stać nas na utrzymanie pojazdu, zdarzają się też przypadki chorób które eliminują nas jako kierowców. Często również auto jest uszkodzone a kierowcy nie stać na jego naprawę.

W takiej sytuacji często zastanawiamy się, czy musimy płacić OC, za samochód, który przecież i tak nie porusza się po drogach. Pojawia się pomysł, żeby zaniechać opłacania polisy. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie i może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Po co płacić OC za nieużywane auto?

Jaki posiadacz takiego samochodu z pewnością niejednokrotnie zadajesz sobie takie pytanie. Odpowiedź jest prosta - twój samochód może przyczynić się do powstania szkody nie tylko jeżdżąc, ale również stojąc na parkingu czy posesji. Wystarczy, że auto zacznie staczać się np. po wzniesieniu, by mogło dojść do wypadku. W takim przypadku z polisy OC zostaną pokryte szkody. Aby uniknąć tej odpowiedzialności musisz sprzedać lub zezłomować auto. Nie ma innej możliwości.

Co jeśli nie zapłacę OC?

Jeśli mimo wszystko kusi cię pomysł zaprzestania opłacania składek za nieużywane auto wiedz, że może wiązać się to z naprawdę poważnymi konsekwencjami dla twojego portfela. Kary za nie posiadanie polisy OC są naprawdę dotkliwe i wynosić mogą od 840 złotych (3 dniowa przerwa) do nawet 4200 złotych (przerwa powyżej 14 dni).

Co więc mogę zrobić?

Jeśli posiadasz nieużywany samochód i nie chcesz opłacać za niego ubezpieczenia OC możesz go zezłomować. Gdy jest w fatalnym stanie, po wypadku lub nie nadaje się już do naprawy jest to najlepsze wyjście. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku otrzymasz za niego zaledwie kilkaset złotych. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż auta. Możesz zrobić to samodzielni wystawiając ogłoszenia np. w sieci. Nie da się jednak ukryć, że zajmuje to sporo czasu. Na szczęście istnieją alternatywy w postaci punktu skupów aut takich jak ten na Twargówku: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-targowek/

Jakie samochody przyjmują skupy?

Skupy samochodów takie jak ten na Bemowie https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-bemowo/ przyjmują praktycznie każde auta. Mile widziane są samochody sprawne i zadbane, niemniej jednak na współpracę mogą liczyć również posiadacze starszych roczników oraz aut, które wymagają napraw, poprawek lakierniczych czy prac blacharskich. Wystarczy, że odwiedzisz jedną ze wskazanych stron internetowych by dowiedzieć się ile zyskasz na sprzedaży swojego auta.

Podsumowując, nie możemy rezygnować z opłaty OC jeśli nie wyrejestrujemy auta. To zaś możemy zrobić szybko korzystając z pomocy skupów aut. Jeden z tych, który warto odwiedzić znajdziesz pod adresem https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-mokotow/. To firma działająca na warszawskim Mokotowie, która z pewnością ci pomoże.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę