Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mecze Copa America 2019 dostępne bez opłat u bukmachera STS

Mecze Copa America 2019 dostępne bez opłat u bukmachera STS

reklama
Ruszają Mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce nożnej – Copa America. Fani mogą śledzić spotkania w Polsat Sport lub bezpłatnie na STS TV.

Copa America za darmo! Wszystkie mecze do obejrzenia u jednego z bukmacherów.

Wielu fanów południowoamerykańskiego futbolu zastanawiało się, czy w tym roku będą mieli możliwość podziwiania swoich ulubionych drużyn podczas słynnego turnieju. Dopiero w ostatnich dniach okazało się, że prawa do transmisji Copa America wykupiła jedna ze stacji telewizyjnych, ale kodowana. Natomiast na podobny ruch zdecydował się bukmacher STS, z tą różnicą, że bukmacher wszystkie mecze pokaże bez pobierania opłat.

W związku z licznymi zmianami terminów turnieju i późną, nocną porą rozgrywek, turniej dotychczas cieszył się raz mniejszym, raz większym zainteresowaniem. Nadal jednak Copa America przyciąga stałą liczbę fanów, którzy od dobrze przespanych nocy wolą podziwianie goli i zagrań Luisa Suareza, Leo Messiego czy Philippe Coutinho. Transmisje poprzedniej edycji tych rozgrywek pokazywała na swoich antenach telewizja publiczna. W tym roku nie zdecydowała się na taki ruch. Dlaczego? Na wiele takich sugestii odpowiedział w końcu dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski: Dużo pytań, więc odpowiadam jeszcze raz. Nie pokażemy w TVP Sport Copa America, Gold Cup i PNA. Prawa są za drogie i nieefektywne biznesowo. W sposób odpowiedzialny i rozważny inwestujemy publiczne pieniądze. Pokażemy za to mundial u20, mundial kobiet i me u 21.

Z tej okazji szybko skorzystała telewizja komercyjna, a dokładnie Polsat Sport. To rozwiązanie zadowoliło jednak zapewne jedynie posiadaczy dostępu do kodowanych kanałów telewizji należącej do Zygmunta Solorza-Żaka, bo właśnie w nich będzie pokazywany turniej. Ale jak się okazuje, nic straconego. Naprzeciw oczekiwaniom kibiców wyszedł bowiem bukmacher STS. Dostęp do transmisji wszystkich meczów w ramach Copa America uzyska każdy, kto posiada konto u największego polskiego bukmachera bądź stworzy je, dokonując darmowej rejestracji.

Turniej rozpoczyna się 15 czerwca, a zakończy 7 lipca. Na STS TV będzie można obejrzeć transmisje ze wszystkich 26 meczów. Hiszpańska agencja EFE donosi, że do Brazylii zlecą się kibice z ponad 100 krajów, m.in. z Chile, Kolumbii, Argentyny, Peru i Urugwaju, ale także z Niemiec, Francji, Albanii, Curacao czy nawet z Wietnamu. Cena biletów jest dosyć zróżnicowana i zależy od fazy turnieju. Najtańsze wejściówki można kupić za ok. 15 dolarów. Najdroższe są oczywiście te pozwalające oglądać finał na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro. Kosztują ponad 220 dolarów.

obraz

Warto wspomnieć, że turniej Copa America od 1993 roku odbywa się z udziałem gości. To znaczy, że biorą w nim udział drużyny zaproszone z innych kontynentów. Wynika to z faktu, że federacja CONMEBOL liczy 10 członków, a taka liczba nie pozwala na proporcjonalne dzielenie ich na więcej, niż dwie grupy. W związku z tym, w tym roku z takiej propozycji skorzystały Japonia i Katar. Szczególnie druga kandydatura nie jest przypadkowa. W poprzednim roku federacja z Ameryki Południowej podpisała kontrakt sponsorski na 4,5 roku z liniami lotniczymi Qatar Airways. Kraj ten będzie gospodarzem przyszłego mundialu, dlatego drużyna narodowa stara się zdobywać jak najwięcej doświadczenia, by osiągnąć dobry wynik u siebie. Pierwszy sukces już mają, ponieważ zdobyli Mistrzostwo Azji, pokonując w finale tych rozgrywek właśnie drugiego gościa, czyli Japonię. Selekcjoner kadry, Hiszpan Felix Sanchez cieszy się, że drużyna może wziąć udział w kolejnym turnieju i zebrać tak potrzebne doświadczenie – Jako gospodarz mundialu 2022 musimy zostawić swój ślad w historii mistrzostw świata. Nasz start w Copa America to ważny krok w budowaniu lepszej drużyny. Zagramy z zespołami o nieporównywalnie większym kalibrze niż te, z którymi mierzyliśmy się w Pucharze Azji.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama