Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ogrzewanie na podczerwień - hit czy kit?

Ogrzewanie na podczerwień - hit czy kit?

reklama
Ogrzewanie na podczerwień to jedna z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych form zapewnienia odpowiedniej temperatury w domach i mieszkaniach. Pozwala uzyskać komfort cieplny i, pomimo że do działania wykorzystuje energię elektryczną, znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie.

1. Ogrzewanie podczerwienią - najważniejsze zalety
2. Ogrzewanie na podczerwień opinie użytkowników
3. Ogrzewanie podczerwienią koszty instalacji i eksploatacji

Ogrzewanie podczerwienią jest bardzo zdrowe dla ludzkiego organizmu. Urządzenia infrared nie ogrzewają bowiem powietrza, ale przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Promieniowanie podczerwone jest przekazywane, np. do mebli, które oddają ciepło do otoczenia. Z tego powodu odczuwana temperatura może być nawet o kilka stopni wyższa niż rzeczywiście panująca w otoczeniu.

Ogrzewanie podczerwienią - najważniejsze zalety

Ogrzewanie podczerwienią z https://ekopodczerwien.pl/ nie tylko generuje oszczędności, ale jest również bardzo wygodne w użytkowaniu - niemal nie wymaga obsługi, a pierwsze efekty grzania są odczuwalne już po kilkunastu minutach od uruchomienia instalacji. Dodatkowo niektóre urządzenia posiadają termostat, odpowiedzialny za regulację temperatury w pomieszczeniach. Panele infrared są idealną opcją dla alergików - nie powodują ruchów powietrza, dzięki czemu drobinki kurzu i roztocza nie unoszą się.

Ogrzewanie na podczerwień opinie użytkowników

Jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień opinie użytkowników są podzielone. Wiele osób jest zadowolonych z tego rozwiązania. Podkreślają jego energooszczędność i niski koszt eksploatacji w sezonie grzewczym. Zwracają też uwagę na walory zdrowotne i pozytywny wpływ promieniowania podczerwonego na organizm człowieka. Druga grupa stoi w opozycji i neguje zalety tego rozwiązania. Mówi o wysokich kosztach miesięcznych oraz konieczności zainwestowania dużej kwoty w sam zakup promienników i ich instalację w mieszkaniu. Biorąc pod uwagę ogrzewanie podczerwienią opinie osób posiadających już taką instalację, będą znaczącą informacją, która może zaważyć na decyzji o zamontowaniu promienników ciepła.

Ogrzewanie podczerwienią koszty instalacji i eksploatacji

Należy zwrócić uwagę, że ogrzewanie podczerwienią koszty może mieć różne, a są one uzależnione od samej charakterystyki budynku. Ceny za zakup potrzebnych urządzeń i ich montaż są takie same, bez względu na rodzaj budynku, w jakim będą instalowane, zmienia się natomiast miesięczny koszt utrzymania. Jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień cena za 1 kWh zależy od wielkości domu lub mieszkania, ilości mieszkańców, a głównie od zapotrzebowania energetycznego budynku.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama