Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Czy leczenie kanałowe jest bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, wybierając endodontę w Warszawie?

Czy leczenie kanałowe jest bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, wybierając endodontę w Warszawie?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Leczenie kanałowe stosuje się w przypadku zapalenia lub zakażenia miazgi zęba i jest jedynym sposobem na jego uratowanie. Czy ten sposób jest bezpieczny? Jak wybrać właściwego endodontę?

Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów – na czym polega i kiedy należy je wykonać? Gdy dojdzie do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, najczęściej pojawia się ból i konieczna jest wizyta u endodonty. Leczenie polega na oczyszczeniu kanałów korzeni zębowych i komory zęba z zakażonej miazgi. Zostają one zdezynfekowane, a następnie wypełnione odpowiednimi materiałami. Korona zęba zostaje szczelnie zabezpieczona. Procedurę leczenia przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest to jedyny sposób na zachowanie zęba.

Czy leczenie kanałowe jest bezpieczne?

Chociaż leczenie kanałowe stosowane jest powszechnie, warto wiedzieć, że nieprawidłowo przeprowadzone, może spowodować problemy zdrowotne. Dlatego niezmiernie ważne jest, by odpowiednio wybrać endodontę. W źle oczyszczonych kanałach zębowych mogą rozwijać się bakterie chorobotwórcze. Dlatego też lekarz powinien przed przystąpieniem do oczyszczania wykonać zdjęcia radiologiczne. Nawet w czasie oczyszczania kanałów może być konieczne wykonanie kontrolnych zdjęć radiologicznych. Nowoczesna endodoncja to zabiegi wykonywane pod mikroskopem, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo.

Jak wybrać endodontę w Warszawie?

Poszukując endodonty, który przeprowadzi leczenie kanałowe w sposób bezpieczny, należy wybrać gabinet leczący nowoczesnymi metodami. Daje to gwarancję skutecznego leczenia. W klinice Niebodent leczenie prowadzone jest pod mikroskopem. Ujawnione więc zostają wszystkie kanały dodatkowe oraz ich anatomia. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne i skuteczne. Pozwala także na niemal bezbolesne przeprowadzenie oczyszczania kanałów.

Zastosowanie nowoczesnych metod leczenia świadczy o tym, że lekarz ciągle się dokształca, rozszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.niebodent.pl/.

Leczenie kanałowe jest bezpieczne, pod warunkiem, że wybierzemy endodontę leczącego najnowszymi metodami. Użycie mikroskopu zapewni dokładne oczyszczenie kanałów zębowych, dzięki czemu cała procedura zakończy się sukcesem.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!