Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie - dlaczego warto wynająć auto?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie - dlaczego warto wynająć auto?

reklama

Wynajem samochodów - jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

Wynajem samochodów, zarówno krótko-, średnio-, jak i długoterminowy staje się coraz chętniej wybieraną przez Polaków opcją, pozwalającą na zachowanie niezależności, nawet pomimo braku własnego pojazdu. Coś, co do niedawna uchodziło za wyraz zamożności, bardzo często okazuje się najprostszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem, gdy np. potrzebujemy pojazdu tylko na określony czas. Na co zwracać uwagę, wybierając wypożyczalnię samochodów? Kiedy szczególnie warto rozważyć wynajem aut? Czy dostępne są tylko małe samochody osobowe?

Czym powinna cechować się godna polecenia wypożyczalnia?

Choć nie brakuje na rynku wypożyczalni samochodów, które wręcz zalewają swoimi reklamami skrzynki mailowe, to znalezienie firmy godnej zaufania wcale nie jest takie proste. Od podjętej decyzji zależeć będą nie tylko uzyskane ceny, ale również sprawność przebiegu całego procesu, wybór samochodów oraz bezpieczeństwo od strony formalnej. Czym charakteryzuje się dobra wypożyczalnia?

Bogata flota pojazdów

Wynajem samochodów to nie tylko małe i tanie samochody miejskie. Nie każdemu odpowiada przecież gniecenie się w samochodzie klasy A, zwłaszcza jeśli planuje podróż z rodziną. Wynajem samochodów miejskich może być świetną opcją, jeśli po wylądowaniu np. w Modlinie planujemy udać się do stolicy i przemieszczać głównie w jej obrębie. Kompaktowe wymiary pozwolą swobodniej poczuć się w "miejskiej dżungli", a niewielki silnik pomaga w utrzymaniu wydatków na paliwo w ryzach. Jego zaletą może okazać się również niższy koszt wynajmu - rozwiązanie w sam raz dla singla, lub bezdzietnego małżeństwa. Świetnie sprawdzają się takie auta jak Toyota Aygo, Skoda Fabia, czy Toyota Yaris. 

Niektórzy jednak mają wyższe wymagania dotyczące samochodów - interesuje ich wynajem samochodów sportowych. Wypożyczalnia samochodów sportowych powinna mieć w swojej gamie co najmniej kilka przedstawicieli tego segmentu, tak, by dać klientowi wybór (np. BMW M3, Audi R8, Nissan GTR czy nawet Ferrari). Daje tym samym możliwość nie tylko spróbowania swoich sił za kierownicą potężnego samochodu, ale również wynajęcia go dla bliskiej osoby, jako prezent (chyba niewielu kierowców nie chciałoby skorzystać z takiej okazji).

Osoby odwiedzające Warszawę w celach biznesowych, a także wysokiej rangi dyrektorzy, inżynierowie, menadżerowie często potrzebują wygodniejszych samochodów, o prezencji adekwatnej do ich statusu. Zatem wynajem samochodów luksusowych to kolejna opcja, która powinna znajdować się w portfolio dobrej wypożyczalni. Modele klasy F, jak Audi A7, Mercedes CLS, lub grupy E, jak Mercedes E, Lexus GS, BMW 5 przydadzą klasy nawet najwyżej postawionemu prezesowi i takie powinna nam m.in. zaoferować wypożyczalnia samochodów luksusowych. 

Jednak wynajem samochodów to nie tylko domena klientów indywidualnych - często na np. długoterminowy wynajem samochodów decydują się przedsiębiorstwa, dla których wynajem samochodów dostawczych to prostszy sposób na wzbogacenie firmowej floty, łatwiejsze rozliczanie (faktury VAT), a także brak konieczności przejmowania się przeglądami czy obowiązkowymi ubezpieczeniami. To doskonałe rozwiązanie, z którego do tej pory skorzystały tysiące firm w naszym kraju!

Elastyczne formy i rodzaje wynajmu

Kto powiedział, że wynajem musi być tylko krótkoterminowy? W kompleksowej ofercie, jaką oferuje dobra wypożyczalnia aut, powinny znajdować się opcje zarówno wynajmu krótkoterminowego (od jednego dnia do miesiąca), średnioterminowego (do 24 miesięcy), jak i długoterminowego, liczonego w latach. Dzięki temu wiele ze współpracujących z nimi podmiotów może być pewnych stabilnej floty pojazdów, bez konieczności częstego wynajmowania i oddawania samochodów. 

  • krótkoterminowy wynajem to dobra opcja dla osób udających się w podróż służbową lub prywatną, rodzinny wypad na weekend, zastępcze auto na czas naprawy lub dla osób odwiedzających Polskę, które przylatują samochodem, pozwala również skorzystać z klasowego samochodu na specjalne okazje (np. ślub),
  • wynajem średnioterminowy to wygodne połączenie zalet wynajmu samochodów z leasingiem, zapewniający niższe miesięczne koszta wynajmu, niż w przypadku rozwiązania krótkoterminowego, zapewnia przy tym łatwą wymianę samochodu i elastyczność pod względem czasu trwania umowy,
  • długoterminowy wynajem samochodów to świetne rozwiązanie dla firm. Pozwala cieszyć się pojazdami służbowymi (zarówno osobowymi, jak i dostawczymi) bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów na inwestycję w pojazd. Może być również wykorzystywany przez osoby prywatne, jako alternatywa dla leasingu.

Sprawdzona wypożyczalnia samochodów - lotnisko Modlin

Istotną kwestią jest również lokalizacja samej wypożyczalni. Najlepiej, jeśli ma swoją siedzibę przy lotnisku, gdzie najczęściej potrzebujemy wynająć samochód. Wartą uwagi jest wypożyczalnia samochodów Dolcar, której siedzibę znajdziemy również na lotnisku w Modlinie. Jest to tania wypożyczalnia samochodów w Warszawie, zapewniająca profesjonale podejście do klienta, ciekawą ofertę i oferującą wszystkie wyżej wymienione formy wynajmu. Jest to również wypożyczalnia samochodów dostawczych, luksusowych i sportowych - każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Wypożyczalnia samochodów Dolcar Sp. z o.o. Sp.k
al. Krakowska 179, 02-180 Warszawa (niedaleko lotniska Okęcie)
Tel.: +48600975414, e-mail: dolcar@dolcar.eu
Godz.: otwarcia pn-pt: 8-18, sob: 9-13
https://dolcar.auto.pl/
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama