Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

GeoOjczysty - językowy spacer po Warszawie

GeoOjczysty - językowy spacer po Warszawie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Znajdź 15 skrytek i poznaj tajemnice języka polskiego!🕵‍♂🕵‍♀

GeoOjczysty to interaktywna gra terenowa, która wykorzystuje narzędzie jakim jest Geocaching. Zakłada połączenie aktywnie spędzonego czasu z ideą kampanii społeczno – edukacyjnej Narodowe Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych, czyli poszerzenia wiedzy z zakresu języka polskiego. Wybierając się na spacer ścieżką „GeoOjczystego” poznacie ciekawostki związane z ojczystym i zasady międzynarodowej gry terenowej geocaching.

Trasa Geoojczystego 🚴‍♂

Trasa gry terenowej GeoOjczysty - językowy spacer po Warszawie obejmuje 15 punktów usytuowanych w różnych miejscach naszej stolicy. Prawobrzeżna Warszawa reprezentowana jest przez punkt umieszczony w pobliżu Centrum Praskie Koneser. Pozostałe punkty zlokalizowane są na terenie lewobrzeżnej Warszawy – od zielonych Młocin i urokliwego Lasu Bielańskiego aż do południowych granic miasta. Lokalizacja punktów pozwala na dogodne dotarcie do nich zarówno środkami komunikacji publicznej, jak i rowerem, a także na bezproblemowe poruszanie się od jednego do drugiego punktu. Poszczególne punkty trasy mogą stanowić odrębne cele, mogą również być kolejnymi przystankami na trasie całego, urozmaiconego, jedno- lub dwudniowego „Językowego spaceru po Warszawie”.

Na czym polega gra terenowa geocaching? 📝

W największym skrócie: geocaching to„edukacyjne podchody” dla każdego. Na całym świecie ukrywane są pojemniki zwane keszami (cache’ami, geocache’ami, geokeszami), które należy odnaleźć. Celem gry jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia interesujących, nieznanych lub niezwykłych miejsc, zaprezentowanie ciekawych historii lub związanych z nimi zagadek. Do odnalezienia keszy potrzebne jest urządzenie obsługujące sygnał GPS (np. smartfon) oraz odpowiednia aplikacja.

Narodowe Centrum Kultury, współpracując z Geocaching Warszawa, przygotowało serię „GeoOjczysty” o historii wybranych słów związanych z Warszawą. Czytając opisy keszy z serii, będziecie mogli poznać ciekawostki o miejscach i ich nazwach, a także o innych „warszawskich słowach”. Będziecie zaskoczeni!

Więcej informacji o grze na stronie: www.geoojczysty.pl.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę