Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle w ramach akcji Czysta Wisła

Bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle w ramach akcji Czysta Wisła

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Rejsy po Wiśle trwają od 8 czerwca do 15 września, w każdą sobotę i niedzielę o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Od lipca również w dni powszednie o godzinie 18. Rejs trwa 1 godzinę, a w jego trakcie odbywa się wykład edukacyjny o historii Wisły i jej charakterystyce przyrodniczej.

Zapisy na rejsy przyjmowane są pod numerem telefonu +48 534 222 226, na hasło „Czysta Wisła” (tylko połączenia telefoniczne).
Ilość miejsc na łódce jest ograniczona (10 miejsc), maksymalnie 4 dzieci. Minimalny wiek dzieci to 6 lat.

UWAGA! Wszystkie miejsca na lipcowe rejsy zostały zarezerwowane. Trwają zapisy na sierpień. Zapraszamy!

Start: Warszawska Przystań Wodna Aquatica Aquatica - nieopodal ZOO, na Pradze Północ
Jak trafić?
Na skrzyżowaniu ulic Wybrzeże Helskie i Ratuszowa jest niebieska brama parkingowa, przy tej bramie parkingowej jest żółty szlaban. Trzeba kierować się DROGĄ ZA ŻÓŁTYM SZLABANEM i dojdzie się do baru, gdzie w zatoce czekać będzie łódź 😊

Rejsy po Wiśle są częścią kampanii "Przybij piątkę nad Wisłą". Akcja realizuje 7 projektów z budżetu partycypacyjnego pod ogólną nazwą „Czysta Wisła” z podziałem zadań na dzielnice: Bielany, Praga Południe i Północ, Śródmieście, Wawer, Żoliborz (Centralny i Kępa Potocka).

Kampania ma na celu budowanie i podtrzymywanie wśród użytkowników rzeki i jej brzegów poczucia odpowiedzialności za wspólną przestrzeń, szczególnie w kontekście sprzątania po sobie. Celem bezpośrednim jest uprzątnięcie nieczystości na tzw. dzikich fragmentach wybrzeża wiślanego oraz wprowadzenie systemu monitoringu tych terenów, dla poprawienia jakości utrzymania tam porządku.

Celem projektu jest również integracja społeczności danej dzielnicy i skupienie obszaru jej zainteresowań wokół terenów nadwiślańskich.

Projekt zakłada realizację szeregu działań, takich jak szkolenia, cykle wykładów, warsztaty i rejsy oraz plenerowe imprezy integracyjne umożliwiające nie tylko integrację uczestników, ale też utożsamianie się z Wisłą i jej brzegami.

źródło informacji
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę