Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tańsze ubezpieczenie OC? Wypróbuj kalkulator OC on-line!

Tańsze ubezpieczenie OC? Wypróbuj kalkulator OC on-line!

reklama

Nie przepłacaj za ubezpieczenie OC swojego samochodu! Sprawdź już teraz, gdzie możesz zapłacić najmniej – skorzystaj z internetowego kalkulatora OC!

Ubezpieczenie OC to dla właścicieli samochodów obowiązkowy zakup. Ma ono na celu ochronę ubezpieczonego w przypadku wywołania przez niego szkód, na przykład kolizji czy wypadku. Wówczas to ubezpieczyciel wypłaca stosowne odszkodowanie dla poszkodowanego czy poszkodowanych w zdarzeniu.

Za brak ważnego ubezpieczenia OC możemy zapłacić wysoką karę wynoszącą obecnie ponad 4 tysiące złotych, dlatego też najlepiej pamiętać o jego wykupieniu na czas. Gdzie możemy znaleźć je w najniższej cenie? Teraz to bardzo proste – wystarczy obliczyć koszty za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeniowego!

Kalkulator ubezpieczeń OC – sprawdź ceny OC już teraz!

Wiele osób nadal kupuje ubezpieczenia samochodowe bezpośrednio w towarzystwach albo też przez agentów ubezpieczeniowych. Warto wskazać, że obecnie do dyspozycji mamy także inną opcję, a mianowicie kalkulatory ubezpieczeniowe działające on-line.

Kalkulatory ubezpieczeniowe pozwalają swoim użytkownikom na szybkie sprawdzenie kosztów polis różnych typów, w tym polis samochodowych, turystycznych czy nieruchomości. Wystarczy tylko wypełnić jeden formularz, aby wykonać błyskawiczną kalkulację i zobaczyć potencjalne oszczędności!

Z tego typu serwisów bardzo często korzystają także kierowcy samochodów. Za ich pomocą można wyliczyć między innymi wysokość składki ubezpieczeniowej na polisę OC, AC, a także NNW i Assistance.

Kalkulator ubezpieczeń OC – jak wyliczyć koszt polisy samodzielnie?

Jeśli chcemy zastosować kalkulator OC do tego, aby sprawdzić koszty polis ubezpieczeniowych tego typu, wówczas możemy zrobić to nawet w tym momencie. To bardzo proste!

Wchodzimy na stronę internetową danego kalkulatora, a następnie wybieramy rodzaj interesującej nas polisy, czyli w tym przypadku będzie to polisa samochodowa – komunikacyjna OC.

Następnie kalkulator OC poprosi nas o wypełnienie formularza. Formularz ten będzie zawierał pola dotyczące naszego samochodu, naszej historii ubezpieczeniowej oraz naszych danych osobowych i adresowych. Na ich podstawie można wykonać następnie dokładną kalkulację w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie – to duża oszczędność czasu!

Kalkulacja przygotowana przez taki kalkulator ubezpieczeń pokaże nam od razu, gdzie będziemy mogli kupić polisę w najniższej cenie – bez konieczności przeprowadzania wyliczeń u każdego ubezpieczyciela po kolei.

Gdy uda nam się znaleźć korzystne ubezpieczenie, w takim przypadku możemy także zdecydować się na zakupienie danej polisy przez internet. Po prostu klikamy na odpowiedni link, a następnie jesteśmy przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, gdzie będziemy mogli dokonać zakupu. Wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu!

Kalkulator ubezpieczeń OC – jakich danych potrzebujemy?

Aby wykonać kalkulację na potrzeby ubezpieczenia OC, będziemy potrzebowali odpowiednich danych. Jakie z nich musimy przygotować?

  • Dane o ubezpieczanym samochodzie – marka, model, wersja pojazdu, rocznik, rodzaj skrzyni biegów, rodzaj paliwa, przebieg – dotychczasowy oraz planowany w najbliższym roku, data zakupu pojazdu, data pierwszej rejestracji, dane o własności pojazdu – jeden właściciel, współwłaściciele i inne
  • dane o ubezpieczeniu i historii ubezpieczeniowej posiadacza pojazdu – dane o poprzednim ubezpieczycielu, dane o ewentualnej amortyzacji i udziale własnym, data, od której ubezpieczenie ma obowiązywać i inne
  • Dane o posiadaczu samochodu – data urodzenia, płeć, stan cywilny, zawód, czas posiadania prawa jazdy, informacje o liczbie dzieci i inne

Wybrane kalkulatory będą wymagały od nas także podania numeru telefonu oraz imienia i nazwiska.

Powyższe dane znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym swojego samochodu, w prawie jazdy oraz w dowodzie osobistym, dlatego warto mieć je przy sobie podczas wypisywania formularza.

Wypełnienie całego formularza nie powinno zatem zająć nam więcej niż 5-10 minut. Tylko tyle wystarczy, aby zobaczyć, gdzie będziemy mogli kupić najtańsze ubezpieczenie OC!

Kalkulator ubezpieczeń OC – skorzystaj z Porowneo.pl!

Chcesz kupić tanie ubezpieczenie OC, ale nie wiesz, który ubezpieczyciel może zaproponować Ci najkorzystniejszą ofertę? W takim przypadku skorzystaj już teraz z kalkulatora ubezpieczeniowego Porowneo.pl!

Porowneo.pl to serwis internetowy stworzony po to, aby ułatwiać wyszukiwanie najtańszych polis ubezpieczeniowych oraz pożyczek i kredytów bankowych. Za jego pomocą możemy wyszukać między innymi ubezpieczenia komunikacyjne – samochodowe, polisy na nieruchomości oraz ubezpieczenia turystyczne.

Razem z Porowneo.pl można także wyszukać korzystną polisę ubezpieczeniową OC wśród najbardziej popularnych, sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych takich jak: PZU, Link4, MTU24, Proama, You Can Drive, Aviva, AXA, Benefia i Generali.

Nie przepłacaj za ubezpieczenie OC! Sprawdź już teraz, który ubezpieczyciel będzie mógł zaoferować Ci najkorzystniejszą ofertę i zapłać za obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe jeszcze mniej!

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama