Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Kwiaty i wiązanki na Wszystkich Świętych. Zobacz gdzie kupisz.

Kwiaty i wiązanki na Wszystkich Świętych. Zobacz gdzie kupisz.

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

1 listopada zgodnie z tradycją chrześcijańską obchodzony jest, jako dzień Wszystkich Świętych. Wtedy tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich, ofiarowując im swój czas, pamięć i modlitwę.

Uzupełnienie naszej wizyty stanowią znicze oraz kwiaty. Gdzie najlepiej się w nie zaopatrzyć? Jakie kwiaty wybrać na tę okazję?

Gdzie kupić kwiaty na Wszystkich Świętych?

Na kwiaty na Wszystkich Świętych, a także wszelkiego rodzaju dekoracje i znicze, możemy natrafić już na początku października w osiedlowych sklepach czy sieciach marketów. Jednak najlepiej zaopatrzyć się w nie na tydzień przed nadejściem Wszystkich Świętych. Mamy wtedy większą gwarancję, że nasza wiązanka wytrzyma i nie zmieni swojego wyglądu.

Minusem sklepowych zakupów jest stosunkowo ograniczony wybór dostępnych kwiatów. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie lokalnych kwiaciarni bądź punktów sprzedaży kwiatów znajdujących się zazwyczaj tuż przy wejściach na cmentarze. W miejscach tych możemy znaleźć zarówno wiązanki, kwiaty doniczkowe, jak i wymyślne dekoracje z wykorzystaniem kwiatów żywych lub sztucznych. Powyższe rozwiązania sprawdzą się jednak tylko wtedy, gdy posiadamy własne auto lub mamy stosunkowo niedaleko na cmentarz.

Co z osobami, które są pozbawione własnego środka transportu lub groby ich bliskich znajdują się naprawdę bardzo daleko? To z myślą o nich stworzono takie miejsca jak e-kwiaty.pl. Jest to kwiaciarnia internetowa współpracująca z tysiącem najlepszych i starannie dobranych stacjonarnych kwiaciarni w całej Polsce. W jej ofercie znajdują się specjalnie przygotowane przez florystów wiązanki na Wszystkich Świętych z dostawą na cmentarz. Do każdej z nich klient może dobrać znicz w jednym z dwóch rozmiarów, karnet kondolencyjny oraz szarfę. Koszt dostawy wynosi 0 zł, a kwiaciarnia gwarantuje dostawę świeżego bukietu pod wskazany adres w określonym terminie.

Jak wybrać kwiaty na Wszystkich Świętych?

Wybór kwiatów na Wszystkich Świętych to tylko z pozoru łatwe zadanie. Musimy zadbać o to, by spełniały one co najmniej kilka warunków. Po pierwsze kwiaty na Wszystkich Świętych powinny się ładnie prezentować na płycie.

Unikajmy jednak przesady zarówno pod względem ich ilości w wiązance, jak i pod kątem rozmiaru. Po drugie musimy zadbać o to, by jak najdłużej zdobiły płytę nagrobną. Jeżeli przyjeżdżamy z daleka i nie będziemy mogli sprawdzić ich stanu, lepiej zainwestować w sztuczne wiązanki na cmentarz. Takie kwiaty skutecznie poradzą sobie z przymrozkami i wilgocią, które są tak charakterystyczne dla listopadowej aury. Nie będą też szpeciły płyty w późniejszym czasie, kiedy już zwiędną i opadną czy pod wpływem czasu i wilgoci zgniją.

Które gatunki kwiatów są najlepsze?

Wybierając kwiaty na Wszystkich Świętych, zazwyczaj stawiamy na najbardziej charakterystyczny dla tego święta gatunek, czyli chryzantemy. Decydując się na kwiaty doniczkowe pamiętajmy, by wybierać te z drobnymi kwiatkami. Dlaczego? - ponieważ zyskujemy wtedy gwarancję, iż skuteczniej oprą się pierwszym przymrozkom.

Nasze wiązanki na Wszystkich Świętych mogą być również wykonane z astrów. Te drobne, kolorowe kwiatki prezentują się wyjątkowo efektownie, a przy tym ożywiają nieco płytę grobu. Cynie to kolejny gatunek, który idealnie sprawdzi się w naszej wiązance na cmentarz. Kwiaty te odznaczają się wyjątkową trwałością. Są przy tym przyjemne dla oka.

Ostatnio do łask wracają również goździki, które także dobrze znoszą trudne warunki listopadowej aury. Wykonane z nich wiązanki zachwycają minimalizmem i oryginalnością. Na płytach nagrobnych bardzo ładnie będą się też prezentowały wrzosy i wrzośce. Te kwiaty również są odporne na niskie temperatury. Nigdy też nie będą szpeciły grobu, ponieważ mają zdolność do efektywnego zasuszania. Najładniej prezentują się w dużych dekoracyjnych donicach. Jako idealne kwiaty na Wszystkich Świętych sprawdzą się również:

  • irysy - symbolizujące rozpacz, żałobę, ale i wiarę w zmartwychwstanie;
  • lilie – które są utożsamiane z duchowością i życiem wiecznym;
  • róże – wyrażające miłość i przywiązanie do osoby zmarłej.

Jakie kolory będą najbardziej odpowiednie?

Wybierając kwiaty na Wszystkich Świętych, warto też zwrócić uwagę na ich kolor. Najbardziej polecane są: biel, pomarańcz, różne odcienie: fioletu, brązu, czerwieni, żółci. Ładnie będą się też prezentowały wiązanki utrzymane w złocistej tonacji. Modne są również: czerń – zwłaszcza róże oraz kwiaty w kolorze bakłażana czy niebieskie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę