Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Na kaca najlepsza... detoksykacja

Na kaca najlepsza... detoksykacja

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Potocznie mówi się, że na kaca najlepsza jest praca. Czy to na pewno najbardziej trafne rozwiązanie? Może nie warto przemęczać organizmu i lepiej dać mu konkretną dawkę witamin? Detoks alkoholowy w pełni regeneruje ciało i skutecznie wypiera wszelkie toksyny i niepotrzebne substancje. Pozytywnie wpływa także na nastrój i ogólne samopoczucie.

Co to jest kac i jak się objawia?

Kac to naturalna reakcja organizmu na występujące w nim zmiany metaboliczne, powstałe pod wpływem wypitego alkoholu. Określany jest także mianem syndromu dnia poprzedniego. Ludzie odczuwają mało przyjemne objawy zatrucia płynem etylowym. Właśnie przez to decydują się na detoks alkoholowy w Warszawie. Co dzieje się z alkoholem w ciele człowieka? Wszystko zależy od rodzaju trunków. Mówi się, że osoby, które decydują się na picie wódki, której skład bazuje na etanolu, doświadczają słabszych symptomów kaca, aniżeli ci, którzy wybierają wino czy brandy zawierające więcej toksycznych dla organizmu substancji. Powodem zatrucia alkoholowego jest gromadzenie się w ciele człowieka aldehydu octowego, który powstaje w procesie dehydrogenazy alkoholowej etanolu w naszej wątrobie.

obraz

Główne objawy kaca dla ciała:

 • ból głowy,
 • uczucie pragnienia,
 • nudności,
 • biegunka,
 • brak łaknienia lub nadmierny apetyt,
 • dreszcze i pocenie się,
 • zaburzenie funkcji motorycznych.

Główne objawy kaca dla ducha:

 • bezsenność i osłabienie,
 • rozdrażnienie,
 • światłowstręt,
 • nadwrażliwość na hałas,
 • uczucie rozbicia i depresja,
 • problemy z koncentracją.

Intensywność objawów głównie zależna jest od tego, ile ktoś wypił, ale także ma związek z ilością enzymów rozkładających alkohol w wątrobie. Oczywiście można zapobiec tym symptomom, decydując się na czysty alkohol, wysokotłuszczowe produkty spożywcze czy nawodnienie. W sytuacji, gdy na metody zapobiegawcze jest za późno, pomocny jest na pewno detoks alkoholowy.

Sposoby na kaca - zrób to dobrze

Co kraj to obyczaj, tak samo każdy ma swój sposób na pokonanie kaca. Z pewnością wyróżnić można te domowe, jak i farmakologiczne. W przypadku tych doraźnych i samodzielnych prób, zanim ktoś zdecyduje się na odtrucie alkoholowe, ludzie zalecają jedzenie jajek, pomidorów i bananów, ziołowe napary, wodę z cytryną i miodem, a także napoje izotoniczne. Ważne jest, aby uzupełnić witaminy, a także uzupełnić elektrolity. Jednakże, sposoby te nie zawsze są skuteczne. Ciężko także określić, które z nich faktycznie pomogą w danym momencie. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i udać się na detoks alkoholowy. Lekarze po przeprowadzeniu wstępnych badań i ocenie stanu zdrowia pacjenta, przygotują odpowiednio dopasowaną mieszankę leków. Odtrucie alkoholowe zapewnia natychmiastowy efekt bez potrzeby poszukiwań kolejnych metod na regenerację i poprawę samopoczucia po intensywnym weekendzie.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe nazywane także jako detoks alkoholowy polega na dożylnym podawaniu odpowiedniej dawki witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz makro i mikroskładników w formie kroplówki. Mieszanka zawsze dobierana jest przez specjalistę na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu medycznego oraz uzyskanych wyników badań. Zazwyczaj sprawdzane są:  poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, parametry życiowe, akcja serca, ciśnienie i poziom glukozy. Na terenie Warszawy detoks alkoholowy można wykonać w klinice Nasz Gabinet. Oferuje pomoc w przypadku kaca, jak i długotrwałego ciągu alkoholowego za pomocą odtrucia alkoholowego. Cena wynosi od 600 zł, a  detoksykacja trwa od 3 do 24 godzin.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę