Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nowe paczkomaty w Warszawie

Nowe paczkomaty w Warszawie

reklama

Kupując w sklepach i na aukcjach internetowych, Polacy chętnie wybierają spośród opcji dostawy doręczenie do paczkomatu. To się opłaca: jest szybsze i tańsze, nie ma też żadnych problemów z odbiorem.

Dlaczego warto wybierać paczkomaty?

Paczkomaty to jedyna możliwość odbierania przesyłek o dowolnej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu. Ponieważ w doręczeniu nie uczestniczy kurier szukający adresu odbiorcy, wysyłka jest nawet o 30 procent tańsza. Dociera też do paczkomatu docelowego szybciej niż pod konkretne drzwi – zdecydowana większość przesyłek trafia do przegródek już w dzień po nadaniu.

Sporym udogodnieniem jest także brak konieczności odbioru osobistego. Paczkę może odebrać dowolna osoba znająca numer telefonu komórkowego i sześciocyfrowy kod. Korzystają z tego osoby, które z różnych powodów same nie mogą wybrać się do paczkomatu.

Sieć maszyn InPost stale się rozrasta. W Polsce jest ich już 5000. W Warszawie przybył ostatnio paczkomat przy ul. Strażackiej 10 – https://inpost.pl/paczkomat-warszawa-waw50m-strazacka-paczkomaty-mazowieckie.

Odbieranie przesyłek w paczkomacie

Wszystkie paczkomaty wyposażone są w klawiaturę i ekran. Kolejne czynności podpowiada głos lektora, ale i bez niego każdy sobie poradzi. Najpierw trzeba wystukać numer swojego telefonu komórkowego. Kolejnym krokiem jest podanie sześciocyfrowego kodu przesyłki. Maszyna otwiera wtedy przegródkę z daną paczką – gotowe.

Adresat ma na odbiór 48 h od otrzymania powiadomienia o doręczeniu przesyłki. W razie potrzeby można ten czas wydłużyć o kolejne dwie doby. Do tego niezbędne jest jednak posiadanie konta w Managerze Paczek na stronie internetowej InPost zasilonego kwotą co najmniej ośmiu złotych. Przedłużenia dokonuje się poprzez wysłanie specjalnego SMS-a.

Nadawanie przesyłek w paczkomacie

Są dwa sposoby na nadawanie paczek za pomocą maszyny. Pierwszy z nich wymaga założenia konta w Managerze Paczek na stronie internetowej InPost. Posiadacz konta może po zalogowaniu się wypełnić formularz i wygenerować etykietę, którą naklei na przesyłkę. Płatności dokonuje on-line zgodnie z ceną podaną przez system. Następnie, już przy paczkomacie, skanuje kod z etykiety. Teraz wystarczy już tylko włożyć przesyłkę do otwartej przegródki.

Sposób drugi nie wymaga Internetu. W paczkomacie trzeba podać wymiary przesyłki, telefony komórkowe nadawcy i odbiorcy oraz wybrać paczkomat docelowy. Tam również można opłacić wysyłkę kartą. Zaraz potem otworzy się skrytka na wysyłaną paczkę.

Aplikacja mobilna InPost

Młodzi ludzie uwielbiają „apki”, ucieszy ich więc wiadomość, że InPost ma dla nich także aplikację mobilną. Dzięki niej można zobaczyć na ekranie smartfona informacje o swoich paczkach, kody odbioru i QR. Każda zmiana statusu paczki spowoduje wyświetlenie na ekranie powiadomienia push. Oczekująca paczka przypomni też o sobie, gdy adresat znajdzie się w pobliżu paczkomatu. Drogę do niego oraz do Punktów Obsługi Paczek wskaże GPS. Lista paczkomatów w Warszawie dostępna jest zresztą na stronie https://inpost.pl/paczkomaty-warszawa.

Aplikacja pozwala ponadto umożliwić odbiór paczki innemu użytkownikowi, jeśli adresat zechce go o to poprosić. Sprawia także, że można płacić za pobraniem.

Osobną funkcją jest informowanie o aktualnościach, konkursach i akcjach promocyjnych.

Aplikacja stanowi usprawnienie pracy sklepów internetowych, abonentów Allegro Smart oraz wszystkich osób prywatnych, często korzystających z paczkomatów.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama