Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Grypa 65+" i "HPV 12" - programy bezpłatnych szczepień

"Grypa 65+" i "HPV 12" - programy bezpłatnych szczepień

reklama
Profilaktyka to zdrowie❗ Dlatego Warszawa prowadzi program szczepień 💉, które chronią przed poważnymi chorobami.
Obecnie seniorzy 65+ 👵👴 mogą zaszczepić się przeciwko grypie, a nastolatki 👧🧑 – przeciw HPV.

-----

"Grypa 65+" - program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia
Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65 roku życia) oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.

Lista placówek realizujących program >> link

-----

"HPV 12" - program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt i chłopców w wieku lat 12, zamieszkałych na terenie Warszawy

Wirus HPV (Human Papillomavirus) to ludzki wirus brodawczaka. Wyróżnia się 150 typów HPV chorobotwórczych dla człowieka, wśród których, typy 16 i 18 należą do wysoko onkogennych typów wirusa, które odpowiadają za zmiany przedrakowe szyjki macicy i raka szyjki macicy. Do zakażenia HPV dochodzi drogą płciową, najczęściej w początkowym okresie po rozpoczęciu aktywności seksualnej. W ciągu swojego życia 50-80% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn było lub będzie zakażonych HPV. Zakażenia HPV mogą prowadzić również do raka odbytu, przestrzeni ustno-gardłowej, pochwy, sromu, prącia.

Warunki uczestnictwa w programie:
Z programu "HPV 12" mogą skorzystać dziewczęta i chłopcy w wieku 12 lat (po ukończeniu 12 roku życia, a przed ukończeniem 13 roku życia – jeden rocznik), zamieszkałe na terenie Warszawy. Wiek dziecka dotyczy podania pierwszej dawki szczepionki - druga dawka może zostać podana już po ukończeniu 13. roku życia.
Przed wykonaniem szczepienia niezbędna jest konsultacja lekarska (wywiad i badanie lekarskie) w celu wykluczenia przeciwwskazań, po której dziewczynka lub chłopiec zostanie zakwalifikowane do szczepienia. Badanie lekarskie nie jest wykonywane w ramach programu oraz nie jest finansowane z budżetu m.st. Warszawy - wykonuje je m.in. lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny).

Wykaz realizatorów programu >> link
Uwaga: prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią w celu umówienia wizyty.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama