Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kilka słów o streamingu

Kilka słów o streamingu

reklama
Jeszcze kilkanaście lat temu prowadzący do domu przewód telefoniczny był jedynym sposobem na rozmowę z rodziną i przyjaciółmi, gdy nie można było z nimi osobiście porozmawiać. Podstawowa idea niewiele się zmieniła od lat 70. XIX wieku, od czasów Alexandra Grahama Bella i innych pionierów technologii telefonicznej.

Ale w XXI wieku ludzie zaczęli postrzegać linie telefoniczne w zupełnie inny sposób: teraz są to nie tylko rozmowy telefoniczne, ale również szerokopasmowe połączenia internetowe, pobieranie muzyki, filmy z YouTube, informacje i wiadomości dostępne w naszych domach 24 godziny na dobę. Dziewięćdziesiąt dziewięć procent danych międzynarodowych przesyłanych jest obecnie przewodami na dnie oceanu, zwanymi kablami komunikacji podwodnej. W sumie kable te mają setki tysięcy mil długości i mogą być tak głębokie, jak wysoki jest Mount Everest.

Jak powiedział wiceprezes ExpressVPN Harold Li, w dzisiejszych czasach „polegamy na Internecie praktycznie we wszystkim, co robimy w naszym życiu, a suma naszej aktywności online i danych jest niezwykle szczegółowym, intymnym profilem tego, kim jesteśmy i co robimy”. Wyciek tych danych może okazać się katastrofalny w skutkach. Warto zatem skorzystać z usługi VPN i zmienić moje IP tak, by hakerzy nie byli w stanie namierzyć danego urządzenia mobilnego.

Coraz więcej osób korzysta również z nowoczesnej opcji transmisji na żywo. Czym właściwie jest streaming?

Jak działa streaming?

Streaming to cyfrowy system strumieniowego przesyłania danych. Przede wszystkim bardzo ważne jest dobre połączenie z serwerem, osoba prowadząca transmisję lub sam organizator wydarzenia musi podłączyć nagranie i transmisję do wysokiej jakości serwera. Ten sam serwer wykona następnie zadanie przesyłania strumieniowego.

Nadawca otrzymuje plik, który został ponownie wysłany na serwer, i w ten sposób musi utworzyć zapis cyfrowy, aby następnie go zarchiwizować lub zapisać. Następnie odtwarzacz tego samego przesyłania strumieniowego zaczyna pokazywać nagranie wszystkim serwerom, które są podłączone do wydarzenia, pobieranie pliku jest kontynuowane w tym samym czasie i automatycznie wysyłane do archiwum utworzonego przez organizatora.

Jeśli oglądający doświadczy spadku prędkości połączenia z serwerem, nie ma to wpływu na transmisję, przesyłanie strumieniowe będzie kontynuowane we własnym tempie, dopóki utworzone archiwum nie zostanie całkowicie wykorzystane, dopiero wówczas należy poczekać aż serwer zostanie ponownie wypełniony nagraniami, a transmisja strumieniowa powróci do żądanej prędkości.

Czym jest technologia SSL?

Ze względu na ostatnią aktualizację przeglądarki Google Chrome od 1 lipca 2018 r wymagane jest użycie certyfikatu SSL podczas korzystania z tej przeglądarki. Zapobiega hakerom przechwytywanie informacji poufnych, takich jak dane dostępu klienta, numery kart kredytowych i hasła. Ta technologia jest szeroko stosowana w witrynach handlu elektronicznego i oprogramowaniu.

Streaming przy użyciu HTTPS lub SSL lub Secure Socket Layer to globalny protokół bezpieczeństwa, który wykorzystuje szyfrowanie danych w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji i dostępu między klientem a serwerem. Umożliwia bezpieczną wymianę informacji, chroniąc wiarygodność treści, które przemieszczają się w Internecie. Każda witryna, która w Chrome nie korzysta z certyfikatu, jest obecnie oznaczona jako „niebezpieczna”.

Co streaming zmienia dla użytkowników?

Transmisje na żywo zmieniają sposób odbioru wiadomości na kilka różnych sposobów. Możliwość dostępu do raportów na żywo w dowolnym momencie oznacza, że ​​widzowie są lepiej i szybciej poinformowani. Różne stacje informacyjne przekazują wiadomości na różne sposoby, które mogą wpływać na odbiór i interpretację wiadomości.

Streaming powoduje, że każdy, bez wychodzenia z domu, ma nieograniczony dostęp do transmisji wydarzeń sportowych. Transmisje na żywo otwierają zatem większą widownię dla sportów. Kanały przesyłania strumieniowego na żywo nie muszą mieć tak dużej widowni, jak tradycyjna telewizja, a to zapewnia nieograniczoną liczbę opcji rozrywki.

Streaming na żywo ma wiele zastosowań, może na przykład pomóc oszczędzać pieniądze i uzyskiwać lepsze wyniki w biznesie. Wiele firm jest w stanie otworzyć się na nowe rynki dzięki możliwości przesyłania strumieniowego. Modne kluby transmitują na żywo wnętrze swoich lokali. Przed wyjściem z domu można zobaczyć, kto jest w danym barze czy klubie i ile osób tam jest. Możliwość transmitowania na żywo pomaga również dbać o bezpieczeństwo, na przykład dzięki instalacji odpowiedniego sprzętu inteligentnych kamer.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧