Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie są ceny wynajmu biur w Warszawie?

Jakie są ceny wynajmu biur w Warszawie?

reklama

Biurowce w Warszawie cieszą bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko inwestorów i przedsiębiorców z naszego kraju, ale i tych zagranicznych, ze Wschodu, jak i Zachodu Europy. Warto dowiedzieć się więcej na temat rynku wynajmu biur, a szczególnie warto poznać informacje na temat cen tego typu pomieszczeń w stolicy, ponieważ zależą one od kilku ważnych cech.

Ceny za wynajem biura w Warszawie

Nieruchomości biurowe rozwijają się naprawdę bardzo intensywnie w naszej stolicy. Rozwój ten jest z pewnością napędzany przez coraz większą podaż i zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie. Jeśli zależy nam na tańszym biurze, to zdecydowanie warto pomyśleć o wyboru biurowca, który znajduje się na obrzeżu miasta, gdzie ceny są naprawdę znacznie niższe, niż te, którymi charakteryzują się biura w centrum Warszawy.

Wynajęcie biura w różnych dzielnicach Warszawy różni się znacznie cenowo i trzeba mieć tego świadomość, przed podjęciem decyzji o lokalizacji biurowca. Warto także zwróci uwagę na to, jaki jest odsetek pustostanów w naszej stolicy.

Obecnie wynosi on około dwunastu procent, co jest dość dużą wartością, w porównaniu do innych miast w naszym kraju, jak i w Europie. Dla przykładu w Krakowie ten odsetek wynosi około pięciu procent.

Biura na terenie Warszawy - co warto wiedzieć

Centrum warszawy jest stosunkowo drogie, jeśli chodzi o biura w nowoczesnych budynkach, lub wyremontowanych kamienicach w dobrej lokalizacji. Ceny za metr kwadratowy to około 20-25 EURO. Starsze, mniej atrakcyjne estetycznie budynki możemy znaleźć w niższej cenie, co pozwoli naszej firmie na zaoszczędzenie funduszy, które możemy przeznaczyć na inne cele związane z rozwojem naszego przedsiębiorstwa. Jakie lokalizacje biznesowe rozwijają się teraz intensywnie?

Na pewno trzeba wspomnieć o biurowcach na Woli, gdzie można spotkać dużo nowoczesnych biur do wynajęcia: https://www.axiimmo.com/biura/region-warszawa/warszawa/wola/ Ten ośrodek jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum i estetycznie wygląda na tle innych. Na Woli możemy znaleźć biura w cenach do 14 EURO za metr kwadratowy, co jest dość konkurencyjną i korzystną ofertą.

Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się biurowce na Alejach Jerozolimskich. Ceny zaczynają się od 14 EURO za jeden metr kwadratowy, co również wydaje się dobrą cenowo opcją.

Wynajęcie biura w różnych dzielnicach Warszawy

Warto mieć świadomość, że do ceny czynszowej będzie trzeba jeszcze dodać koszty eksploatacyjne, dlatego też łączny koszt, jaki poniesiemy za wynajem biura będzie wyższy niż sam czynsz. Do ceny również należy doliczyć na przykład miejsce postojowe w garażu, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, jeśli dojeżdżamy samochodem, gdyż w centrum Warszawy bardzo trudno o jakiekolwiek miejsce parkingowe.

Taka usługa miejsca postojowego to koszt mniej więcej 300 - 800 złotych, w zależności od lokalizacji. Mimo ceny warto zdecydować się na taką opcję, po to, by mieć zawsze miejsce parkingowe dla swojego samochodu.

Jakie są aktualne ceny za wynajem biura w Warszawie?

Obecnie mniejsze firmy i przedsiębiorstwa rozglądają się za mniejszymi biurami, po to, by zaoszczędzić na opłatach za metr kwadratowy. Tak zwane "biuro na miarę" to średniej wielkości biuro, które spełnia wszystkie swoje funkcje i zapewnia odpowiednią przestrzeń do pracy.

Firmy jednoosobowe mogą skorzystać z dedykowanych jednoosobowych biur, jeśli na przykład wolą zrezygnować z pracy w domu. Takie biura można znaleźć w bardzo korzystnych cenach, nawet od 500 zł. Jest to świetne rozwiązanie dla freelancerów, którzy chcą mieć swój własny kąt do pracy, po to by dom nie kojarzył się z codziennymi obowiązkami.

Jeśli nadal chcemy dowiedzieć się więcej na temat wynajmowanie biur w Warszawie, to warto poczytać specjalistyczne artykuły lub też zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów w dziedzinie handlu nieruchomościami. Warto sprawdzać także opinie o danych lokalizacjach.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama