Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak zaplanować przeprowadzkę - 4 wskazówki

Jak zaplanować przeprowadzkę - 4 wskazówki

reklama

Przeprowadzka zwykle jest przedsięwzięciem trudnym logistycznie i organizacyjnie. Stopień skomplikowania rośnie wraz z ilością rzeczy, które należy dostarczyć do nowego domu lub mieszkania, oraz odległością, jaka jest do pokonania. Oczywiście, warto przygotować się na to, że nie będzie idealnie, istnieje jednak kilka prostych trików, które pomogą usprawnić cały proces.

1. Remanent

2. Kartony i pudła

3. Technika pakowania

4. Transport

Kluczową kwestią jest zaplanowanie poszczególnych działań jeszcze przed właściwą przeprowadzką, aby później już tylko działać zgodnie z planem.

Remanent

Przeprowadzka jest bardzo dobrym sposobem na... zrobienie porządków. Warto pozbyć się wszystkiego, co zbędne, aby ograniczyć ilość przewożonych pudeł. Mniejsze znaczenie ma to, jeśli przeprowadzki Warszawa czy inna większa miejscowość pozwoli ograniczyć do obrębu samego miasta. Jeśli jednak w grę wchodzi dalszy dystans, każde kolejne pudło może podnieść koszty. Przedmioty, które po remanencie pozostaną, warto pogrupować w kategorie. W przeprowadzkach najwięcej trudności sprawiają drobne elementy: kosmetyki, torebki z artykułami spożywczymi czy elementy do skręcania mebli.

Kartony i pudła

Jeszcze przed rozpoczęciem pakowania dobrze jest zorganizować pudła, worki oraz materiały zabezpieczające. Kartony kupić można w sklepach z artykułami budowlanymi lub poszukać ich w okolicznych supermarketach. Godnym rozważenia pomysłem jest zaopatrzenie się w pudła różnej wielkości, dzięki czemu zyskamy większą elastyczność w procesie pakowania. Nie wyrzucajmy także starych gazet: naczynia, dekoracje i łatwo tłukące się rzeczy należy zabezpieczyć przed transportem. Można do tego celu wykorzystać również folię bąbelkową.

Technika pakowania

Technikę lokowania poszczególnych przedmiotów w pudłach każdy wypracowuje sobie sam. Zasadą, którą warto wdrożyć, jest pakowanie rzeczy po kolei, zgodnie z układem pomieszczeń i tematycznie. Każdy karton powinien zostać odpowiednio opisany. Nie należy mieszać w jednym pudle przedmiotów z dwóch pomieszczeń lub z różnych kategorii. Ma to kolosalne znaczenie przy późniejszym rozpakowywaniu.

Transport

Kluczowy dla ostatecznego sukcesu jest transport. Wiedząc, ile rzeczy musimy przewieźć, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy poradzimy sobie sami, czy konieczne będzie wynajęcie busa. Wpisując w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, np. przeprowadzki Warszawa, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie oferty. Zweryfikować warto, ile osób może pojechać z transportem. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą liczbą miejsc, należy wcześniej wykupić bilety komunikacji lub dysponować samochodem.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama