Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Freebet w zakładach bukmacherskich

Freebet w zakładach bukmacherskich

reklama
Popularny freebet to zakład, w którym w momencie poprawnego wskazania rezultatu danego zdarzenia zgarnia się wygraną, ale w przypadku pomyłki nie traci nic. Bukmacherzy od dawna poprzez freebety zwiększają bazę swoich klientów.

Co to jest i na czym polega freebet u bukmachera?

Freebet to zakład, w którym w przypadku poprawnego wskazania rezultatu danego zdarzenia zgarnia się wygraną, ale w momencie pomyłki nie traci nic. Jak się okazuje, od czasu do czasu można trafić na taki bonus w ofercie legalnych bukmacherów.

Co to jest freebet?

Pojęcie „freebet” zostało zaczerpnięte z języka angielskiego i oznacza „darmowy zakład”. Tak naprawdę jest to jednak tylko zakład wolny od ryzyka. Jeśli go wygramy, to do naszego wirtualnego portfela dodany zostanie sam zysk bez stawki, a jeśli go przegramy, to nie poniesiemy żadnych konsekwencji oprócz straconej szansy na zarobek bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy.

Jak otrzymać „darmowy” zakład?

W życiu nie ma oczywiście nic za darmo, a powiedzenie to sprawdza się również w przypadku zakładów bukmacherskich. Freebety przyznawane są przez bukmacherów najczęściej jako bonusy powitalne, więc żeby taki otrzymać, trzeba zazwyczaj nie tylko założyć konto u danego bukmachera, ale też zasilić wirtualny portfel realnymi środkami. W większości przypadków freebet ma postać tzw. tokena, który należy zrealizować jednorazowo. W praktyce oznacza to tyle, że po otrzymaniu freebeta na kwotę np. 20 zł nie możemy tej sumy podzielić na np. dwa kupony ze stawką po 10 zł, lecz musimy zagrać od razu za całą kwotę.

Freebet na przykładzie

Przyjmijmy, że zarejestrowaliśmy się u bukmachera X i zasililiśmy swoje konto kwotą 100 zł. W związku z tym w ramach bonusu powitalnego otrzymaliśmy freebet w postaci tokena o wartości 100 zł. Postanowiliśmy go natychmiast wykorzystać i obstawiliśmy domowe zwycięstwo Lecha Poznań nad Śląskiem Wrocław, a nasza wygrana wyniosła 210 zł. Po odjęciu wartości tokena nasz zysk wyniósł więc 110 zł i taka suma została dopisana do naszego wirtualnego portfela u bukmachera.

Uwaga na regulamin i… uzależnienie

Freebety to jeden z wielu sposobów firm bukmacherskich na przyciągnięcie do siebie klienta i zatrzymania go przy sobie. Dlatego też przed skorzystaniem z danej oferty warto się dobrze zastanowić, bo czasem ten zakład wolny od ryzyka nie jest taki piękny jak go malują. Często bowiem zarobić cokolwiek przy jego pomocy nie jest wcale tak łatwo, gdyż bukmacherzy lubią narzucać minimalny kurs po jakim należy go grać (np. 1,80) i/lub nakładają dodatkowe obwarowania związane z wypłatą środków pozyskanych przy jego udziale (np. wymagają trzykrotnego obrotu ich sumą). Poza tym freebety, podobnie jak i inne bonusy bukmacherskie przyczyniają się do większego zainteresowania ofertą bukmacherów, co z kolei w dłuższej perspektywie czasu może się dla gracza źle skończyć – ryzyko uzależnienia. Dlatego zawsze dobrze przemyśl decyzję o założeniu konta u bukmachera i skorzystaniu z freebeta.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama