Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Uniwersytet Warszawski dla Juniorów i Seniorów SEMESTR II

Uniwersytet Warszawski dla Juniorów i Seniorów SEMESTR II

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Uniwersytet Warszawski dla Juniorów i Seniorów
Rozpoczęła się rekrutacja na II semestr!

Zapraszamy osoby, które ukończyły 45 lat i osoby po 65 roku życia do udziału w bezpłatnych kursach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „Uniwersytet Warszawski dla Juniorów i Seniorów”.

Kursy Uniwersytetu Drugiego Wieku (45+) i Uniwersytetu Trzeciego Wieku (65+):

Prawo spadkowe (kurs nr 1)
"...W jakich okolicznościach śnią ci się umarli? Czy często myślisz o nich przed zaśnięciem? (…) Wisława Szymborska „Konszachty z umarłymi”
Uczestnicy kursu dowiedzą się o podstawowych zasadach funkcjonowania prawa spadkowego, aby spadek nie stał się dla nich kłopotliwym ciężarem.
Termin: 26-27 lutego 2020 r. w godz. 10:00-16:00
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa, sala 214

Ochrona osób starszych i chorych przed nadużyciami prawnymi (kurs nr 2)
Jak nie dać się wpuścić w maliny, wziąć na lewe sanki, ewentualnie nabić w butelkę (garnki, poduszki, dietę-cud czy co tam na rynku oferują). Kurs samoobrony przed nieuczciwymi praktykami dla osób starszych i chorych, które są na nie szczególnie narażone i to nie tylko ze strony przedsiębiorców i innych obcych ludzi, ale też ze strony osób znajomych i nawet bliskich. W ramach kursu uczestnicy poznają podstawowe mechanizmy nadużyć prawnych wobec osób starszych i chorych oraz sposoby ochrony przed nimi.
Termin: w trakcie ustalania (zbieramy zapisy)
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa

Odwrócona hipoteka i prawne formy zabezpieczenia na starość (kurs nr 3)
Jak zabezpieczyć swój interes prawny na jesień życia? Jak zbudować swoje relacje z bliskimi tak, żeby zminimalizować szanse na kłótnie kiedy już nas nie będzie? Jak godnie żyć w trakcie zasłużonego odpoczynku w czasie emerytury? Kurs o odwróconej hipotece i prawnych formach zabezpieczenia pozwoli zorientować się w gąszczu przepisów i zdobyć niezbędne informacje stanowiące podstawę świadomego kształtowania swoich relacji prawnych wtedy kiedy jest to dla nas najważniejsze.
Termin: w trakcie ustalania (zbieramy zapisy)
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa

Dobra czy zła technologia? Problemy etyczne we współczesnym świecie (kurs nr 4)
Rozwój technologii ułatwia życie codzienne nam wszystkich. Coraz częściej jednak uświadamiamy sobie problemy i zagrożenia płynące z postępu cywilizacyjnego. Stajemy przed pytaniami, na które musimy odpowiedzieć jako pierwsi. Nie uczono nas o tym w domu ani w szkole. Na kursie dowiesz się jak krytycznie patrzeć na zmieniający się świat.
Termin: 29 lutego i 1 marca 2020 r. w godz. 9:00-15:00
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa, sala 217

Zasada wzajemności – podstawa życia społecznego, czyli ustanawianie, utrzymywanie i zrywanie więzi z ludźmi (kurs nr 5)
Dlaczego czujemy radość rozpakowując prezent gwiazdkowy? Dlaczego czujemy rozczarowanie? Dlaczego dajemy pieniądze lub jedzenie osobom o to proszącym, choć często uważamy, że nie powinniśmy? Dlaczego zabieramy z pracy służbowe produkty (papier, herbatę, długopisy, co tylko wpadnie w ręce), kserujemy prywatne dokumenty i uważamy, że to w porządku? Dlaczego sądzimy, że pomoc państwa powinna być skierowana na potrzeby w kraju, a nie na wsparcie ofiar suszy w jakimś afryykańskim państwie.
Choć na pierwszy rzut oka pytania mogą wydawać się ze sobą niezwiązane, odpowiemy na nie wszystkie. Ten kurs pozwala zrozumieć nasze działania i ograniczenia. Może odmienić nasze życie.
Termin: w trakcie ustalania (zbieramy zapisy)
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa

Historia w filmie, film w historii (kurs nr 6)
Lubisz kino? Interesujesz się historią? Zawsze czułeś, że film historyczny to nie do końca historia, ale nie wiedziałeś dlaczego? Te spotkania są dla Ciebie. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy o filmie, nie musisz znać teorii filmoznawczych ani śledzić recenzji krytyków. W trakcie kursu pomożemy ci zrozumieć, w jaki sposób filmy historyczne tworzą nasze wizje przeszłości. Dowiesz się, jak działa narracja filmowa oraz jak film buduje obraz przeszłości, jak ukazuje bohaterów i wrogów. W trakcie kursu będziesz mógł poczuć się jak krytyk filmowy, historyk, filmoznawca. Będzie to unikatowa możliwość podyskutowania o kinie historycznym ze specjalistami.
Termin: w trakcie ustalania (zbieramy zapisy)
Miejsce: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22, Warszawa

Kurs Uniwersytetu Trzeciego Wieku (65+)
Cyfrowa podróż w czasie – biblioteki cyfrowe dla miłośników historii Warszawy i Mazowsza (kurs nr 9)
Lubisz ciekawostki historyczne? Przyjdź do nas, nauczymy Cię, jak je znaleźć i jak podzielić się nimi z innymi. Ciekawe historie są w Twoim zasięgu, pomożemy Ci je odkryć i wykorzystać.
Na kursie odkryjesz historię Soboru św. Aleksandra Newskiego, monumentalnej budowli, która stała na dzisiejszym Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Dowiesz się, dlaczego już jej nie ma. Poznaj z nimi przedziwną historię Pałacu Staszica z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Dowiedz się, dlaczego warszawska prasa milczała, gdy otwierano Most Poniatowskiego. Nauczymy Cię korzystać z zasobów bibliotek cyfrowych. Z nami dowiesz się, czym żyli mieszkańcy Mazowsza 100 i więcej lat temu!
Termin 1: 13-14 lutego 2020 r. w godz. 10:00-16:00
Termin 2: 25-26 kwietnia 2020 r. w godz. 10:00-16:00
Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Długa 44/50, budynek C, sala J

W ramach kursów zapewnione są:
podręczniki
przerwy kawowe
obiad
miłą atmosferę

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE, A ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA.
REKRUTACJA I ZAPISY NA II SEMESTR OD 15 STYCZNIA 2020, W DOMU KULTURY "PRAGA" OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00-17.00

Dom Kultury "Praga"
ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa
tel. 22 618 41 51
e-mail: [email protected]

Regulamin i karta do zgłoszenia (do pobrania) na stronie DK Praga >> link
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę