Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Parownice do ubrań czy stacje parowe? Plusy i minusy każdego rozwiązania

Parownice do ubrań czy stacje parowe? Plusy i minusy każdego rozwiązania

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Parownice do ubrań, czyli steamery, i żelazka z generatorem pary to obecnie jedne z najczęściej kupowanych sprzętów AGD. Tym, co decyduje o ich popularności, jest ogromna wygoda prasowania. Same urządzenia jednak znacząco się od siebie różnią. W czyim przypadku lepiej sprawdzi się generator pary, a kto powinien zdecydować się na steamer? Przeczytaj o tym w naszym dzisiejszym poradniku.

Co zyskujesz, kupując żelazko z generatorem pary?

Żelazka z generatorem pary (określane czasem mianem “stacji parowych”) polecane są osobom zabieganym, które nie mają czasu na częste sięganie po żelazko. Wytwarzana przez takie urządzenia para wodna zdecydowanie przyśpiesza cały proces prasowania.

Warto pamiętać, że para wodna działa bardzo delikatnie. Śmiało więc prasuj za jej pomocą cienkie i podatne na przypalenia materiały – generator pary poradzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

Minusy stacji parowych? Przede wszystkim dość wysoka cena. Najtańsze generatory kosztują nieco ponad 200 zł, ale chcąc kupić naprawdę wydajne urządzenie, musisz liczyć się z wydatkiem przynajmniej 500 zł. Nie bez znaczenia jest też spory rozmiar takiego sprzętu, co może być sporym utrudnieniem dla osób dysponujących małą przestrzenią. Jeśli jednak jego wady nie stanowią dla Ciebie problemu i na co dzień musisz dużo prasować, zakup takiego żelazka może okazać się rozsądną inwestycją.

Parownica do ubrań – czy warto ją kupić?

Mechanizm działania steamerów jest zupełnie inny. To niepozorne urządzenie wyposażone jest zazwyczaj w plastikowy pojemniczek, do którego nalewasz wodę. Parownica przetwarza ją w parę wodną, która następnie wypuszczana jest przez znajdujące się na główce kanaliki. Gadżet ten możesz używać zarówno w pionie, jak i w poziomie – nie musisz rozkładać deski, ponieważ głowica nie musi ściśle przylegać do tkaniny.

Z racji niewielkich rozmiarów parownice do ubrań sprawdzą się i w domu, i w podróży. Chociaż nie zastąpią one całkowicie żelazka (na co dzień jej moc może okazać się po prostu niewystarczająca), będą jego świetnym uzupełnieniem.

Parownice do ubrań i generatory pary – popularne modele

Parownica do ubrań Philips GC299/40

Do wyjścia została tylko chwila i nie masz czasu na rozkładanie deski i użycie żelazka? Z pomocą przychodzi poręczny steamer do ubrań GC299/40 marki Philips. Z powodzeniem usunie on drobne zagniecenia z koszulek, swetrów czy marynarek, zabijając do 99.9% bytujących na nich bakterii i eliminując brzydkie zapachy. Parownica jest gotowa do działania po 45 sekundach. Zbiorniczek o pojemności 60 ml wystarcza na odświeżenie 1-2 ubrań. Wyprofilowana głowica ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Generator pary Philips GC6709/20

Ten niedrogi generator pary (jego cena regularna wynosi obecnie 549 zł) przypadnie do gustu wszystkim osobom, które szukają stacji o mniejszych gabarytach. Urządzenie wytwarza parę z prędkością 110 g/min – z łatwością więc poradzi sobie ono nawet z uporczywymi zagnieceniami. Wbudowany system usuwania kamienia zapobiega nadmiernemu wytrącaniu się osadów, co zdecydowanie przedłuża żywotność sprzętu.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę