Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację – Centralny Dom Technologii otwiera nową wystawę

Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację – Centralny Dom Technologii otwiera nową wystawę

reklama
Jak wykorzystać innowacje w tworzeniu środowiska edukacyjnego, w którym każdy może się rozwijać? Czy technologia sprawdza się w edukacji nastawionej na kształcenie kompetencji przyszłości? A jeśli tak, to dlaczego? Wystawa „Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację” jest zaproszeniem do refleksji na ten temat.

Uczmy się przez całe życie

Żyjemy w nieustannie zmieniającym się świecie. Wiele zawodów, które będziemy wykonywać za 30 lat, dziś jeszcze nie istnieje. Dotychczasowe systemy kształcenia koncentrują się na treściach i formach nauczania, nie są więc odpowiedzią na wyzwania przyszłości. Konieczność zmiany w myśleniu o edukacji jest nieuchronna. 

Centralny Dom Technologii został stworzony, by promować innowacyjny model nauczania, w którym wszyscy, bez względu na wiek, mogą w praktyce kształcić technologiczne (i nie tylko) kompetencje przyszłości. Najnowsza wystawa przekonuje, że uczenie się powinno towarzyszyć nam przez całe życie.

Rozwiązywanie problemów, elastyczność poznawcza, współpraca, kreatywność czy inteligencja emocjonalna to tylko niektóre z kompetencji przyszłości, nad którymi będzie można popracować podczas aktywnego zwiedzania wystawy. Dziewięć interaktywnych stanowisk zaprasza zarówno małych, jak i dorosłych zwiedzających Centralny Dom Technologii do rozwiązywania zagadek, programowania robotów i wielu innych aktywności.

„Wraz z otwarciem wystawy „Aktualizacja systemu” w CDT zmieniamy także samą formułę wystawy. W nowej odsłonie wydłużamy czas jej trwania oraz mocniej stawiamy na możliwość interakcji i doświadczania. Dodatkowo, ekspozycję obudowujemy cyklem wydarzeń, a całość łączymy pod parasolem technologii dla edukacji.” – mówi Inga Kasak, kierownik projektu CDT w Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. „Świat błyskawicznie się zmienia, musi się zmieniać również edukacja. CDT jest jednym z programów Polskiego Fundusz Rozwoju, który wdraża w życie inicjatywy dla lepszego dopasowania edukacji do realiów rynku pracy.” – dodaje Kasak.

Celem wystawy „Aktualizacja systemu” jest refleksja nad kierunkami zmian w edukacji. Wystawa zachęca do tworzenia nie jednej, ale wielu wizji szkoły i edukacji przyszłości. Właśnie te wizje będzie można poznać odwiedzając w najbliższym czasie Centralny Dom Technologii.

Przez najbliższe pół roku wystawie towarzyszyć będzie wiele wydarzeń, które mają za zadanie skłaniać do refleksji na temat edukacji. Na spotkaniach, debatach, konferencjach i warsztatach będziemy wspólnie zastanawiać się, jak przygotować się do wyzwań świata przyszłości.

„Wystawa opowiada o związku edukacji i technologii przy pomocy wybranych kompetencji przyszłości. Chcemy zaproponować model uczenia się oparty na doświadczaniu i eksperymentowaniu. Pokazujemy, jak przy pomocy technologii kształtować umiejętności, które pozwolą nam lepiej funkcjonować w świecie jutra.” – zaznacza Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz, kuratorka wystawy w CDT.

Wystawa trwać będzie do 31 sierpnia 2020 roku. Wstęp wolny.

O Centralnym Domu Technologii
Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów.
Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju. Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w skład którego wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.
Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są:
Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro. Partnerem technologicznym wystawy „Aktualizacja systemu” jest firma Moje Bambino.

Centralny Dom Technologii
ul. Krucza 50
budynek Cedet, 1 piętro

Więcej na: www.cdt.pl
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama