Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Firma sprzątająca - szybka pomoc na bałagan

Firma sprzątająca - szybka pomoc na bałagan

reklama

Mało kto lubi tracić czas na sprzątanie. Każdy chce zrobić to jak najszybciej, a zarazem dokładnie. Czy jest to możliwe? Oczywiście, znam skuteczne metody, dzięki którym każdy będzie w stanie szybko i sprawnie posprzątać swój dom.

Od czego zacząć sprzątanie?

Sprzątanie domu to czynność, którą trzeba regularnie i systematycznie wykonywać. Niestety, mało kto lubi to robić. Na szczęście są metody, za pomocą których sprzątanie stanie się proste i szybkie. Często sprzątanie odkładane jest na ostatni moment, bo pochłania mnóstwo czasu i energii. Jednak nie warto odkładać sprzątania w nieskończoność, ponieważ im dłużej nie jest sprzątane, tym później trudno doprowadzić wszystko do porządku. Poza tym w czystym, pachnącym domu lepiej się odpoczywa i przyjemniej spędza czas. Również niespodziewana wizyta gości, nie spowoduje ataku paniki. Dzięki regularnemu sprzątaniu będzie można przyjąć gości w czystym, zachęcającym do odwiedzin domu. Od dawna prowadzę firmę sprzątającą CityClean24 i wiem, co robić, aby posprzątać dom, nie tracąc przy tym dużo czasu. Moi klienci często nie wiedzą, od czego zacząć sprzątanie. Gubią się w natłoku informacji, nie wiedzą, od jakiego pomieszczenia mają zacząć porządkowanie. Reklamy kuszą środkami, które mają jednym psiknięciem usunąć cały brud, a ludzie tak naprawdę nie wiedzą, co mają kupić. W sprawnym sprzątanie domu najważniejsza jest dobra organizacja i ustalenie harmonogramu. Proponuje Klientom, aby wyznaczyli sobie jeden dzień w tygodniu, który będzie przeznaczony na dokładne porządki. Dla tych bardziej zorganizowanych polecam inną metodę, a mianowicie codzienne sprzątnie poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu każdego dnia sprzątanie zajmie kilkanaście minut, dom będzie czysty, a porządki nie będą zajmowały dużo cennego czasu.

obraz

Od czego zacząć?

Regułą, którą stosuję sam w swoim domu, a również moi pracownicy, sprzątając domy klientów, jest rozpoczęcie sprzątania od najbardziej brudnego pomieszczenia. Dzięki temu ma się dużo energii do pracy i można dokładnie wyczyścić każdy kąt. Gdy wszystkie pomieszczenia są w jednakowym stanie,  sprzątać należy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli od lewek do prawej strony. W przypadku, gdy dom jest piętrowy, sprzątanie zawsze należy zaczynać od góry. Podobna zasada dotyczy sprzątania pojedynczego pomieszczenia. Zawsze w pierwszej kolejności należy wyczyścić elementy znajdujące się najwyżej, czyli sufit, lampy, szafy i stopniowo zjeżdżać w dół, kończąc na podłodze. Odkurzanie powinno stanowić jeden z ostatnich etapów sprzątania, po nim należy jeszcze umyć podłogi. Warto pamiętać, aby na bieżąco sprzątać kuchnie i łazienkę, w tym miejscach powinno być zawsze czysto. Warto ustalić sobie codzienny plan dbania o porządek. Może wyglądać tak:

  • codzienne zmywanie naczyń (ręczne lub w zmywarce)
  • mycie blatów kuchennych
  • odkładanie wszystkiego na wyznaczone miejsce
  • mycie wanny i toalety
  • bieżące usuwanie plam, wycieranie wylanych płynów i zamiatanie okruchów

Bieżące usuwanie plam jest bardzo ważne, dzięki temu plamy nie zdążą wniknąć w powierzchnię. Wystarczy jeden ruch i plama znika. Gdy pozwolimy je wsiąknąć w materiał, czeka nas dużo więcej pracy. Czasami może się zdarzyć, że plama zostanie z nami na zawsze, bo tak głęboka wniknęła w powierzchnie.

Im mniej rzeczy, tym szybsze sprzątanie

W celu szybszego sprzątania należy pozbyć się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, które zagracają mieszkanie Radzę, aby co kilka miesięcy robić przegląd szafy i pozbywać się rzeczy, które są zniszczone lub nieużywane. Rzeczy w dobrym stanie można oddać potrzebującym, a uszkodzone należy wyrzucić. Podobnie zasada tyczy się bibelotów i drobiazgów, które stoją na półkach i się kurzą. Jeżeli są niepotrzebne i nie pasują do mieszkania, nie wiąże nas z nimi duży sentyment, nie ma sensu trzymać ich w domu. Zawsze powtarzam, że im mniejsza ilość drobiazgów w domu, tym szybsze sprzątanie.

Bardzo istotne jest, aby wszystkie przedmioty w domu miały swoje miejsce. Jeżeli zawsze będą tam odkładane, w domu nie zrobi się bałagan. Warto zaopatrzyć się w pudła, w których będzie można trzymać zabawki oraz inne, drobne przedmioty. Sam po sobie wiem, że rzucone niedbale rzeczy przyciągają kolejne i tym sposobem w domu tworzy się nieład. Odkładanie wszystkiego na miejsce powinno wejść w nawyk i dotyczyć wszystkich domowników. 

Niezbędne akcesoria do sprzątania

Aby sprzątanie przebiegło sprawnie, należy od razu przygotować niezbędne akcesoria. Proponuje dwie ściereczki, płyn do usuwania kurze, płyn uniwersalny,  mop i odkurzacz. Naprawdę, robiąc porządki, nie trzeba wykupywać pół regału z artykułami do sprzątania. Wystarczy kilka dobrej jakości płynów, aby posprzątać cały dom.

obraz

Nie warto przesadzać z ilością środków do sprzątania.

Jeżeli robione są generalne porządki, należy umyć okna i uprać zasłony. Wtedy należy pamiętać o płynie do mycia szyb. Dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu czas mycia okien znacznie się skróci, jest myjka elektryczna.

Wszyscy w domu brudzą, wszyscy też sprzątają.

O porządek w domu muszą dbać wszyscy jego mieszkańcy. Nawet małe dzieci mogą pomagać w drobnych pracach, mogą przecierać meble, wyjmować naczynia ze zmywarki czy odnosić niepotrzebne rzeczy do kosza. Dzięki temu od małego będą miały nawyk regularnego sprzątania.

obraz

Wspólne sprzątanie - mama i córka

Nie można dopuścić do sytuacji, że tylko jedna osoba sprząta, a pozostałe nie biorą w tym udziału. Można dogadać się, kto co będzie robił, a jeżeli ciężko dojść do porozumienia, należy ustalić miesięczny, czy tygodniowy harmonogram wykonywanych prac.

Jeżeli moje sposoby Państwa nie przekonują, mogą zaproponować jeszcze coś innego, co na pewno pozwoli szybko i sprawnie posprzątać dom. Zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy sprzątającej. Doskonale rozumiem, że dla niektórych porządki są dużym problemem, żyją w ciągłym biegu, nie mają czasu, aby zająć się dbaniem o porządek. Doświadczenie pracownicy poradzą sobie nawet z największym bałaganem, znają metody, aby posprzątać szybko, a jednocześnie dokładnie. Dodatkowo moja firma dysponuje sprzętem, który znacznie przyśpiesza proces sprzątania. Do pracy używamy myjek parowych, profesjonalnych odkurzaczy oraz profesjonalnych środków czyszczących. Dzięki temu praca idzie sprawnie, a wszystkie zabrudzenia znikają. Firma oferuje bardzo szeroki zakres usług. Myjemy okna, wycieramy kurze, czyścimy meble tapicerowane i pierzemy wykładziny i dywany. Sprzątamy kuchnie, łazienkę i toaletę. Na życzenie klienta, firma może wykonać także inne usługi, np. sprzątanie poremontowe, odśnieżenie podjazdu czy uporządkowanie garażu. Cenimy czas naszych Klientów i zawsze przyjeżdżamy na umówioną godzinę. Z góry ustalamy czas wykonania zleconych prac, dzięki czemu Klient może wrócić do czystego, pachnącego domu. Oferujemy pomoc jednorazową lub długoterminową. Klienci, którzy podpiszą z nami umowę na dłuższy czas, otrzymają prezent w postaci rabatu.

Jak widać, każdy może znaleźć sposób, aby mieszkanie było czyste. Czasami porządki można zrobić samodzielnie, z pomocą rodziny, a czasami warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niezależnie od tego, kto będzie sprzątał mieszkanie, ważne, aby stosował się do wcześniej wymienionych metod. Dzięki temu w domu zapanuje kojący porządek i harmonia.

Artykuł przygotowała firma CityClean24 z Warszawy.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama