Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bukmacher – działalność z tradycją wciąż na czasie

Bukmacher – działalność z tradycją wciąż na czasie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Bukmacher to zgodnie z definicją osoba lub instytucja zajmująca się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed wydarzeniami sportowymi lub w ich trakcie. Bukmacherzy przyjmują także zakłady, które dotyczą wydarzeń niekoniecznie związanych ze sportem.

1. Zakłady bukmacherskie – sztuka analizy?

2. Jak typować podczas zakładów bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie, czyli zakłady wzajemne polegające na obstawianiu wyniku wydarzenia sportowego są przyjmowane przez bukmachera. Obstawianie wygranej wiąże się wyłożeniem pewnej określonej sumy pieniędzy – którą można albo stracić, albo zwielokrotnić, wszystko zależy od wyniku spotkania sportowego lub innego wydarzenia. Początki zakładów sportowych sięgają starożytności i polegały na obstawianiu… wyścigów rydwanów czy walk gladiatorów. W historii zakładów funkcje bukmacherów pełnili też dziennikarze, a za rok powstania pierwszego punktu bukmacherskiego należy uznać 1922. Współcześnie rolę bukmachera pełnią legalne (co jest warte podkreślenia) przedsiębiorstwa bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie – sztuka analizy?

Aby skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie (czyli wygrywać albo chociaż nie tracić), nie wystarczy samo szczęście. Trzeba być dobrym analitykiem, obserwatorem i posiadać konkretną wiedzę na temat danej dyscypliny, drużyny czy mechanizmów rządzących np. daną dziedziną sportu. Oczywiście na to wszystko potrzeba czasu. Jak więc zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi? Przede wszystkim z głową. Legalnie działające zakłady bukmacherskie dla pełnoletnich graczy mają w swojej ofercie specjalne kody promocyjne, którym warto się przyjrzeć – np. lvbet kod promocyjny – wiąże się to z pewnymi bonusami finansowymi i jest dobrą opcją zarówno dla graczy początkujących, jak i zaprawionych w boju.

Jak typować podczas zakładów bukmacherskich?

Przede wszystkim legalnie, czyli korzystając z usług instytucji zajmujących się bukmacherką zgodnie z zasadami prawa. Legalny bukmacher posiada wymaganą licencję i odprowadza podatki w Polsce. Najlepiej jest też obstawiać dyscypliny, które znamy niemalże od podszewki. Dobrze jest też śledzić losy danych zawodników i obserwować, w jakiej są formie. W ten sam sposób można postępować, obstawiając wydarzenia z cyklu freak fight – to rodzaj walk z udziałem (często popularnych) osób niemających nic wspólnego ze sportami walki. W Polsce takim wydarzeniem jest Fame MMA. Na tym przykładzie widać też, że bukmacherzy (za którymi, jak wiemy, stoi długa tradycja) idą z duchem czasów i organizują zakłady dotyczące popularnych wydarzeń.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę