Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dom pod Warszawą czy mieszkanie w centrum? Koszty, wady, zalety

Dom pod Warszawą czy mieszkanie w centrum? Koszty, wady, zalety

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Podjęcie decyzji o wyborze lokum na kilkanaście, a może nawet na kilkadziesiąt lat przyszłego życia nie jest proste. Rozważania pomiędzy zaletami mieszkania w centrum miasta czy domu na przedmieściach prowadzą do wskazania listy zalet i wad obu tych rozwiązań. Dlatego ostateczny wybór zależy zarówno od indywidualnych preferencji, jak i od tego, jakie lokum jest dostępne. Co warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

Domy i mieszkania z rynku pierwotnego

Większości osób zamieszkanie we własnym domu jednorodzinnym kojarzy się z koniecznością jego budowy lub zakupem budynku z tzw. rynku wtórnego. Dostępność tych drugich z pewnością jest spora. Nie ogranicza jednak możliwości wejścia w posiadanie domu, który nie tylko jest nowy, ale też nie był budowany przez kilkanaście lat kosztem wielu wyrzeczeń. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup domu od dewelopera. W niemal każdym większym mieście kraju są realizowane takie inwestycje, dlatego zainteresowani Klienci mają możliwość wyboru.

Domy na sprzedaż z rynku pierwotnego są również dostępne w Warszawie. Wiele z nich znajduje się np. w pięknej, zielonej dzielnicy Wawer. Ich zaletami są nie tylko doskonała lokalizacja i dostęp do komunikacji miejskiej. Do wyboru jest też kilka wariantów metrażu lub nieco tańsze bliźniaki. Warszawska oferta deweloperów nie kończy się jednak na domach. Na rynku pierwotnym można też znaleźć mieszkania na sprzedaż, spośród których wiele ulokowanych jest blisko centrum miasta.

Koszty zakupu mieszkania i domu od dewelopera

Przykładowy lokal o powierzchni 100 m2, ulokowany w dzielnicy Wola (2.5 km o ścisłego centrum) to koszt około 1 250 000. Tymczasem segmenty w Warszawie i okolicy, w tym wspomniane wcześniej budynki na Wawrze są dostępne w cenie dwukrotnie niższej. Przykładowy budynek o powierzchni 128.20 m2 i ulokowany na działce o powierzchni 254 m2 kosztuje tylko 660 000 zł. Oczywiście w Warszawie można też kupić tańsze mieszkania deweloperskie, ale są one znacznie oddalone od centrum. Tym samym tracą swoją największą atrakcyjność.

obraz

Zalety i wady mieszkania w centrum Warszawy

Wśród wielu czynników, jakie przyszli właściciele domów i mieszkań biorą pod uwagę, jest łatwość przemieszczania się. Warszawa jest dużym miastem, często zatłoczonym, czego konsekwencją są korki. Dlatego przemieszczanie się własnym samochodem w godzinach szczytu może być nie tylko bardzo uciążliwe, ale też przyczynia się do ogromnych strat czasu. Z tego powodu wiele osób uważa, że największą zaletą mieszkania w centrum jest brak problemów z komunikacją. Czy tak jest rzeczywiście?

Z pewnością nie wszyscy mieszkańcy stolicy pracują w Śródmieściu. Dlatego dla osób, które każdego ranka muszą dostać się do dzielnic peryferyjnych podróżowanie może być tak samo problematyczne, jak dojazd z peryferiów do pracy w mieście. Nie jest też argumentem dostęp do infrastruktury czy placówek handlowych i kulturalnych. Domy od dewelopera zwykle są lokowane w osiedlach, w których planuje się tego typu obiekty.

Wielu mieszkańców Warszawy uważa, że najlepszym sposobem na podróżowanie po stolicy są pojazdy szynowe. Warto wspomnieć, że np. segmenty w Warszawie na Wawrze znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie kolejki miejskiej. Ponadto poszerzony Wał Miedzeszyński pozwala na szybki dojazd do centrum miasta, a Południowa Obwodnica Warszawy – na jego prawą stronę. Do niewątpliwych zalet mieszkania w centrum z pewnością można zaliczyć brak jakichkolwiek problemów związanych z jego utrzymaniem. Remonty, przeglądy techniczne czy usuwanie awarii leżą po stronie administratora budynku. Z pewnością blisko jest też do kin, teatrów i na koncerty.

obraz

Dlaczego warto wybierać domy od dewelopera?

Rozważając za i przeciw mieszkań w centrum Warszawy i domów w peryferyjnych dzielnicach nie można pominąć licznych zalet, jakie mają te drugie. Poza wspomnianą wcześniej ceną zakupy do ich atutów zaliczają się też:

  • własny, prywatny teren do zagospodarowania w otoczeniu budynku,
  • brak sąsiadów za ścianą, co zapewnia znacznie większa prywatność i chroni przez przymusem udziału w życiu innych mieszkańców,
  • bezpośredni dostęp do terenów rekreacyjnych, spacerowych, miejsc wypoczynku,
  • mniejsze zanieczyszczenie powietrza i ruch uliczny, co poprawia bezpieczeństwo m.in. dzieci.

Wśród wad, jakimi mogą się cechować bliźniaki od dewelopera wiele jest kwestią subiektywnego podejścia np. do konieczności pielęgnacji ogrodu czy samodzielnej naprawy dachu. Jednak nawet osoby, które nie lubią ogrodnictwa i cenią sobie leniwy relaks po pracy z pewnością docenią urok kilku metrów trawnika, na którym można postawić leżak.

Segmenty na Wawrze od HDK Invest

Wśród wielu mieszkań i domów na sprzedaż w Warszawie z pewnością na uwagę zasługują bliźniaki na Wawrze. To idealne miejsce dla osób, które poszukują spokojnego miejsca do życia dla siebie i swojej rodziny. Za wyborem segmentu przemawia też doskonała renoma dewelopera, który nie tylko ma na koncie wiele udanych inwestycji, ale też cieszy się opinią solidnego wykonawcy. Decydując się na dom w zielonej dzielnicy Warszawy kupujący nie tylko zyskuje gwarancję solidnego wykonawstwa z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań budowlanych. Poza odkurzaczem centralnym, energooszczędnymi oknami i system alarmowym otrzymuje też czyste powietrze, komfort, ciszę i dostęp do wszystkich niezbędnych elementów infrastruktury.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!