Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rodzaj materaca ma znaczenie. Sprawdź jak dobrać materac do swoich potrzeb

Rodzaj materaca ma znaczenie. Sprawdź jak dobrać materac do swoich potrzeb

reklama

Dostępne na rynku materace różnią się od siebie nie tylko miękkością, ale również technologią wykonania. Klasyczne produkty sprężynowe coraz częściej zastępowane są nowocześniejszymi alternatywami, na przykład kieszeniowymi lub piankowymi. Jak dobrać odpowiedni materac do naszych potrzeb?

Zadecyduj, czy chcesz kupić klasyczny wariant sprężynowy

Podstawowym rodzajem oferowanych w sprzedaży od wielu lat materacy są produkty sprężynowe. Składają się one z ułożonych w szeregu sprężyn, podtrzymujących nasze ciało w odpowiedniej, zdrowej pozycji. Większość osób w swoich domach posiada właśnie ten rodzaj materacy. Warto jednak pamiętać o tym, że klasyczne sprężynowce wymagają od nas cyklicznej zmiany położenia, tj. odwracania go. Tylko wtedy gdy to robimy, możemy mieć pewność, że materac zużywa się równomiernie i nie powoduje bólów kręgosłupa. Osoby przyzwyczajone do tego typu produktów mogą zdecydować się na zakup ich nowocześniejszej wersji, zaopatrzonej w materiałowe koszulki, w których znajdują się sprężyny. Materace kieszeniowe bardzo często wyposażane są dodatkowo w piankę termoelastyczną, ułatwiającą prawidłowe położenie naszego ciała, zwiększa sprężystość i elastyczność materaca i pozytywnie wpływającą na zdrowie kręgosłupa. Tego typu produkty znajdziemy w ofercie renomowanej marki Hilding, od lat dostępnej na rynku skandynawskim. Produkty tej firmy łączą w sobie wysoką jakość wykonania z niską ceną. Umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszeni sprawia również, że materac odkształca się razem z siłą nacisku, dzięki czemu nie musimy walczyć z jego zapadaniem się, a w konsekwencji możemy cieszyć się komfortowym snem. Zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju materaca, warto zapoznać się z poradnikiem "Materace kieszeniowe - dzięki nim pozbędziesz się problemów ze snem".

zwroc-uwage-na-miekkosc-materaca

Jesteś alergikiem? Wybierz produkty piankowe

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się materace piankowe. Wykonane z materiałów termoplastycznych nie tylko zapewniają odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, ale również są dostosowane do potrzeb osób borykających się z różnymi alergiami. Materace piankowe nie gromadzą kurzu, roztoczy i innych alergenów, dzięki czemu określane są mianem hipoalergicznych. Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest również waga materacy piankowych, która jest nawet o połowę mniejsza w porównaniu ze sprężynowymi konkurentami. Pianka termoelastyczna pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa i mięśni. Ponadto wspomaga regenerację naszego organizmu podczas snu. Materace piankowe początkowo były wykorzystywane jedynie w produktach medycznych, jednak na początku XXI wieku trafiły do naszych domów, by wspomagać sen i pozytywnie wpływać na układ krwionośny.

Zwróć uwagę na miękkość materaca

Bez znaczenia, na jaki rodzaj materaca się zdecydujemy, musimy pamiętać o tego miękkości. To właśnie od tej cechy zależy nasze wyspanie się. Dostępne na rynku produkty muszą posiadać oznaczenie miękkości. Materace H1 dedykowane są osobom ważącym poniżej 60 kilogramów. Powszechnie znajdziemy je w łóżkach dziecięcych. Produkty z oznaczeniem H2 zalecane są dla osób ważących od 60 do 80 kilogramów, a materace H3 powinny być wybierane przez osoby ważące do 100 kilogramów. Najtwardsze materace H4 dedykowane są dla osób ważących powyżej 120 kilogramów. Konsumenci powinni być świadomi, że zakup materaca to inwestycja na długie lata - nie tylko ze względu na komfort wypoczynku, ale również zdrowie kręgosłupa. Warto zatem wybierać produkty sprawdzonych producentów, jak na przykład marki Hilding. Materace w dobrych cenach znajdziemy na stronie sennamaterace.pl.

Miękkości materaców:

  • miękki (H1);
  • średnio miękki (H2);
  • średnio twardy (H3);
  • twardy (H4).
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama