Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak dobrze wyprostować włosy? Prostownice bez tajemnic

Jak dobrze wyprostować włosy? Prostownice bez tajemnic

reklama
Twoje włosy po użyciu prostownicy nadal nie wyglądają tak, jak to sobie wymarzyłaś? Problemami mogą być zła technika, sprzęt słabej jakości lub nieodpowiednia temperatura prostowania. Każda fryzura wymaga indywidualnego podejścia, a na uzyskanie idealnych efektów nieraz trzeba poczekać. Dziś podpowiadamy, jak dobrze wyprostować włosy, a także jakie prostownice najlepiej sprawdzą się do codziennego użytku.

Czym charakteryzują się idealne prostownice?


Podstawą do skutecznego, ale też bezpiecznego prostowania włosów, jest wybór odpowiedniej prostownicy. Co sprawdzić przed zakupem tego sprzętu? Przedstawiamy najważniejsze parametry i cechy. Zobacz polecane prostownice w NEO24.pl – już teraz wybierz model dla siebie.

Powłoka
Prostownice mogą być pokryte przeróżnymi rodzajami powłok. Która będzie najlepsza? Do wyboru mamy:

- płytki teflonowe – chroni włosy przed wysoką temperaturą i nie powoduje przywierania włosów do płytki, ale nie jest odporna na zarysowania i może nagrzewać się nierównomiernie,

- płytki tytanowe – trwałe, odporne na uszkodzenia, dobrze radzą sobie z prostowaniem grubych i gęstych włosów,

- płytki ceramiczne – śliskie, dzięki czemu korzystanie z nich jest proste, ponadto równomiernie się nagrzewają,

- płytki diamentowe – twarde, mocne i gładkie; podobnie jak tytanowe polecane są dla posiadaczek grubych kosmyków.

Moc
W teorii im wyższy ten parametr, tym szybciej prostownica osiągnie pożądana temperaturę. Jeśli masz grube, kręcone włosy, które potrzebują wyprostowania przy pomocy bardzo wysokiej temperatury, wybierz model w górnym przedziale tego parametru, np. 150-170 W.

Zakres temperatury
Im wyższa temperatura, tym lepiej prostownica poradzi sobie z wyprostowaniem nawet mocno skręconych włosów. Jeśli posiadasz cienkie, falowane lub proste włosy, możesz zadowolić się niższą temperaturą (np. 100°C) – wyższa może je zniszczyć. Z kolei grube i kręcone włosy wyprostują się tylko po poddaniu ich wyższej temperaturze, np. 200-230°C.

Jak dobrze wyprostować włosy? Porady krok po kroku


Jak dobrze wyprostować włosy, aby były lśniące, a przy tym wciąż zdrowe? Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.

- Nigdy nie prostuj mokrych ani wilgotnych włosów. Przed wyprostowaniem dokładnie wysusz je suszarką lub pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

- Użyj ochronnych kosmetyków. Nawet dość niska temperatura może sprawić, że staną się one suche i szorstkie. Jeśli suszysz włosy za pomocą suszarki, już wtedy możesz użyć takiego środka.

- Podziel włosy na partie. Wykorzystaj do tego np. wsuwki lub spinki do włosów. Zacznij prostowanie od dolnej części. Przeczesz ją grzebieniem lub szczotką, a następnie powoli przeciągnij prostownicą po pierwszym paśmie. Po wyprostowaniu ponownie przeczesz pasmo.

- Tak samo postępuj z kolejnymi partiami. Po wyprostowaniu dolnej części włosów przejdź do środkowej lub górnej partii (w zależności od ilości włosów i ich podziału).

- Po wyprostowaniu wszystkich włosów możesz utrwalić fryzurę – szczególnie jeśli Twoje włosy mają tendencję do kręcenia.

- Włosy po użyciu prostownicy są błyszczące, ale jeżeli chcesz podbić ich blask, użyj kropli olejku do włosów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zakupie prostownicy? Odwiedź poradnik: Proste i zdrowe włosy. Jaką prostownicę wybrać, by cieszyć się piękną fryzurą? i sprawdź szczegóły.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama