Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Specjaliści IT pilnie poszukiwani. Dlaczego warto studiować informatykę?

Specjaliści IT pilnie poszukiwani. Dlaczego warto studiować informatykę?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Informatyka to kierunek studiów, który od lat cieszy się dużą popularnością. Z pewnością jest to związane z faktem, że  późniejsza praca w tym zawodzie kojarzy się z wysokimi zarobkami i atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Jeśli myślisz o rozpoczęciu studiów, sprawdź jaka kariera czeka na absolwentów informatyki i czy możesz zostać jednym z nich.

Studia dla wytrwałych

Informatyka z pewnością nie należy do najłatwiejszych kierunków. Wymaga nie tylko posiadania pewnych predyspozycji, takich jak zdolności matematyczne i analityczne oraz  umiejętność logicznego myślenia, ale także wytrwałości, dyscypliny i systematyczności. Ilość materiału, jaki należy przyswoić, jest bardzo duża, a zagadnienia często trudne i złożone. Zdarza się więc, że osoby, które podejmują się nauki na tym kierunki po jakimś czasie rezygnują, czując się przytłoczone koniecznością poświęcania na naukę dużej ilości czasu. Jednak studenci, którzy mają jasne cele i są systematyczni, z pewnością bez problemu sobie poradzą.

W czasie trwania studiów przyswoją oni wiedzę m.in. z zakresu obsługi sieci komputerowych, systemów operacyjnych i baz danych, bezpieczeństwa w sieci, programowania w kilku językach, tworzenia sztucznej inteligencji i rozwoju nowych technologii czy grafiki komputerowej.

Gdzie studiować?

Choć kierunek ten można znaleźć na wielu uczelniach, dobrze jest zrobić wśród nich dokładne rozeznanie. Warto sprawdzić jakie treści nauczania są realizowane, jaka karda prowadzi zajęcia oraz czy studenci mają możliwość udziału w stażach i praktykach. Jedną z polecanych, renomowanych uczelni jest warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Oferuje ona studia informatyczne I stopnia, na których nauka trwa 3,5 roku i kończy się otrzymaniem tytułu inżyniera. Oczywiście studia odbywają się zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym, dzięki czemu każdy z łatwością może dopasować je do swoich potrzeb i możliwości.

Szerokie perspektywy zatrudnienia

Absolwenci kierunku informatyka mogą szukać pracy w wielu branżach i sektorach gospodarki. Właściwie nie muszą jej szukać, bo deficyt wykwalifikowanych pracowników oraz postępująca komputeryzacja niemal wszystkich dziedzin życia powodują, że zapotrzebowanie na specjalistów tego typu jest bardzo duże. Szczególnie poszukiwani są w firmach IT, średnich i dużych przedsiębiorstwach, korporacjach, urzędach oraz agencjach reklamowych, marketingowych i projektowych.

Szybki rozwój branży IT powoduje, że specjaliści w dziedzinie informatyki – szczególnie programowania i tworzenia nowych technologii – mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i bardzo atrakcyjne zarobki. Wiele firm IT prowadzi swoją działalność w całej Europie, a również w Stanach Zjednoczonych, dlatego informatycy mogą liczyć na rozwój kariery poza Polską. Zawód ten daje dużo satysfakcji nie tylko ze względu na atrakcyjną pozycję na rynku pracy, ale również możliwość samodzielnego decydowania o własnej ścieżce rozwoju, poprzez doszkalanie się, kolejne kursy, studia podyplomowe czy praktyki.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę