Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koronawirus: Otwarcie warszawskich bibliotek

Koronawirus: Otwarcie warszawskich bibliotek

reklama
Od 11 maja warszawskie biblioteki będą stopniowo otwierane, z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur dla zapewnienia bezpieczeństwa czytelników i pracowników instytucji.

Biblioteki zostaną otwarte, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców – czytelników, zwiedzających oraz pracowników instytucji.
Jednocześnie czytelnie pozostają zamknięte. Ich otwarcie planowane jest w IV etapie tzw. odmrażania gospodarki.

- Zdajemy sobie sprawę, że na ten moment czekało całe środowisko biblioteczne oraz czytelnicy, dlatego do ponownego otwarcia bibliotek podchodzimy przede wszystkim odpowiedzialnie. Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancje bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom, związanym z epidemią – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

Miejskie biblioteki będą otwarte po uprzednim spełnieniu zaleceń bezpieczeństwa i przygotowaniu placówek zgodnie z wytycznymi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja br., wytycznymi Ministerstwa Rozwoju opracowanymi we współpracy z GIS z dnia 28 kwietnia br. oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej. Każda biblioteka przygotuje procedurę funkcjonowania na czas epidemii. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronach internetowych bibliotek dzielnicowych.

Wśród nowych zasad funkcjonowania bibliotek są m.in. ograniczenia w liczbie osób przebywających na terenie biblioteki (informacja o maksymalnej liczbie osób będzie podana przed wejściem do biblioteki), brak wolnego dostępu do półek, oddzielne stanowiska do zwrotu i wypożyczenia książek, obowiązkowe rękawiczki i maseczki u osób korzystających z biblioteki, szyby pleksi lub przyłbice dla pracowników. Miasto zapewni środki do dezynfekcji dla bibliotekarzy i czytelników.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama