Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Praca po porodzie

Praca po porodzie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Po porodzie dziecka kobiety decydują się na różne strategie dotyczące swojej kariery. Niektóre w pełni oddają się macierzyństwu, inne robią wszystko, by jak najszybciej wrócić, do wykonywania swojego zawodu. W zależności od preferencji kobiety i potrzeb, jakie ma dziecko, można zdecydować o tym, którą drogę pracownik wybiera.

Praca na drugim planie.

Gdy kobieta decyduje się, na pozostanie z dziećmi, aż te pójdą do zerówki, Praca na etacie zostaje odłożona na około pięć lat. To rozwiązanie jest korzystne dla dzieci, matka może się spełniać w swojej roli. Wadą tego rozwiązania jest to, że niektóre stanowiska nie mogą czekać, aż kobieta zdecyduje się ponownie podjąć pracę. Przez pięć lat sytuacja w firmie może się diametralnie zmienić, także proces powrotu, może być utrudniony. Zdarza się, że pracownica wychodzi z wprawy i nie może już wykonywać swoich obowiązków, na tak wysokim poziomi, jak wcześniej.

Kariera jest najważniejsza.

Gdy kariera jest ważniejsza dla młodej mamy niż pełne poświęcenie macierzyństwu, ma ona kilka opcji. Może wynająć dzienną i nocną nianię, może oddać dziecko do żłobka, poprosić dziadków lub ojca dziecka, by sprawowali nad nim opiekę, gdy ona idzie do pracy. Tego typu rozwiązanie ma pewne wady: matka nie ma czasu, by zżyć się z dzieckiem, w pierwszych latach jego życia, karmienie piersią jest niemożliwe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiego powrotu do pracy, kontynuowanie swojej ścieżki kariery oraz stałe zarobki.

Złoty środek - kariera i dziecko.

Niektóre mamy decydują się na nie popadanie w skrajności, które zapewnia im zadbanie zarówno o karierę, jak i dziecko. Kobieta może wrócić do pracy po odbyciu rocznego urlopu macierzyńskiego, wówczas przerwa od pracy nie jest bardzo długa, a mama może w pełni skupić się na dziecku przez cały rok. Inną metodą jest skorzystanie z możliwości, jakie dają nam oferty pracy zamieszczone na serwisie Pracuj.pl. Znajdziemy tam mnóstwo ofert pracy zdalnej, które możemy wykonywać z domu. Daje nam to możliwość wykonywania pracy w dowolnym momencie, pomiędzy opiekowaniem się dziećmi i wykonywaniem obowiązków domowych.
Dzięki temu rozwiązaniu możemy zarabiać i zdobyć nowe doświadczenie zawodowe nie rezygnując z poświęcania pełnej uwagi swoim dzieciom, nawet przez kilka lat. Oczywiście zawiesimy naszą dotychczasową pracę na długo, jednak w CV nie będziemy mogli pochwalić się nowymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Każda kobieta, która urodzi dziecko, powinna mieć możliwość samodzielnego podjęcia decyzji o tym, czy decyduje się na pozostanie z nim w domu, wykonywanie pracy zdalnej, czy szybki powrót firmy, w której dotychczas pracowała.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!