Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praca po szkole średniej - jak ją znaleźć?

Praca po szkole średniej - jak ją znaleźć?

reklama
Jeszcze kilka lat temu naprawdę sporo osób po szkole średniej szło na studia. Aktualnie ten trend się zmienia, wszak jak mówią studia nie są gwarantem znalezienia pracy. Choć warto jednak pamiętać, że w przypadku niektórych stanowisk ukończenie określonych studiów jest warunkiem formalnym. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, jak znaleźć pracę po szkole średniej. Już teraz zachęcamy was do sprawdzenia ciekawych ofert pracy, jakie znajdziecie na Pracuj.pl.

Co można robić po szkole średniej?

Po ukończeniu szkoły średniej można znaleźć pracę i to całkiem dobrom. Oczywiście w dużej mierze wiele zależy od tego, jaką szkołę średnią się ukończyło. Otóż liceum humanistyczne nie daje wielkiego pola do popisu, ale nie oznacza to wcale, że zatrudniania się nie znajdzie. Wiadomo mając określone kwalifikacje i kompetencje będzie zdecydowanie łatwiej. Zazwyczaj do pracy w sklepie czy też w biurze wystarczy tylko ukończenie szkoły średniej i zdanie matury. Jednak wielu pracodawców wymaga dodatkowych umiejętności w postaci choćby obsługi urządzeń biurowych. Dlatego warto dodatkowo ukończyć szkolenie z tego zakresu, bądź też udać się na kurs. Bardzo przydatna jest dodatkowo obsługa kasy fiskalnej, dzięki czemu znacząco zwiększa się szanse na otrzymanie posady w sklepie.

A może szkoła policealna?

Warto jeszcze zastanowić się nad pójściem do szkoły policealnej. Otóż dzięki temu można zdobyć konkretny zawód, co bywa bardzo przydatne, tym bardziej, że konkurencja na rynku pracy jest naprawdę duża. Tutaj możliwości jest naprawdę sporo. Można pójść choćby na optykę czy podologię. Ciekawym wyborem są również kursy, dzięki którym można poszerzyć swoje umiejętności. Jeżeli uwielbiacie wykonywać żele czy hybrydy czy też dodatkowo pasjonujecie się makijażem to warto pójść na specjalistyczny kurs, dzięki któremu nie tylko poszerzycie swoje umiejętności, ale jednocześnie zdobędziecie uprawnienia. To pozwoli wam także łatwiej znaleźć pracę. Dodatkowo warto jeszcze pomyśleć nad pójściem na kurs językowy, wszak w wielu firmach wymaga się od pracowników znajomości danego języka na poziomie komunikatywnym. Ponadto przyda wam się to także jeżeli zamierzacie znaleźć pracę poza granicami kraju. Nie oznacza to wcale, że należy rezygnować ze studiów, gdyż musicie pamiętać, że jeżeli chcecie zostać specjalistami w danej branży to właśnie ukończenie studiów jest pierwszym krokiem ku temu, gdyż na zajęciach czy wykładach zdobędziecie odpowiednią wiedzę formalną.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama