Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praca związana z opieką nad dziećmi

Praca związana z opieką nad dziećmi

reklama
Dla wielu osób wymarzone zajęcie wiąże się z opieką nad dziećmi. Prowadzenie zajęć z najmłodszymi pozwala na wykorzystanie zdolności opiekuńczych, wykazanie się kreatywnością i zrealizowanie wkładu w formowanie przyszłych obywateli. Gdzie można znaleźć propozycje pracy z dzieciakami, jeśli nie ma się wykształcenia pedagogicznego?

Znacznym powodzeniem wciąż cieszy się praca niań i opiekunek dla starszych dzieci. Najczęściej takie usługi realizują specjalistyczne agencje, które poszukują nowych pracowników, żeby na bieżąco oferować opiekę rodzicom, który z różnych względów muszą pozostawić na pewien czas dziecko pod opieką obcych. Panie o ciepłej osobowości, dużej cierpliwości i znajomości różnych gier i zabaw znajdą dla siebie liczne oferty pracy w agencjach dla niań. Szczególnie docenia się wieloletnie doświadczenie w tej branży, które pozwala sprawnie rozwiązywać różne problemy i właściwie zajmować się wymagającymi maluchami.

Ci, którzy lubią pracować z dziećmi znajdą dla siebie zajęcie także w firmach, które oferują tymczasową opiekę nad dziećmi np. w większych zakładach pracy, placach zabaw przy restauracjach lub pasażach handlowych, lub w obiektach rekreacyjnych dla najmłodszych. Ich rola polega na skutecznym zajęciu maluchów, podczas gdy rodzice pracują, zajmują się zakupami lub spędzają czas we dwoje. Malcom nie wystarczą wesołe obiekty, np. huśtawki, zabawki, czy wypełnione piłeczkami baseny. Dorosły opiekun musi zająć ich uwagę, zaproponować wciągającą grę, oraz zainspirować pracę w grupie przypadkowych maluchów. Trzeba również umieć rozwiązywać konflikty między najmłodszymi i umieć pocieszyć dziecko, które tęskni za rodzicem lub czegoś się boi.

Kolejna propozycja zatrudnienia dla osób, którym marzy się praca z dziećmi, to działanie w charakterze animatora, który zajmie maluchy podczas imprezy przedszkolnej, wesela lub konferencji. Jeśli ktoś umie się zająć malowaniem twarzy, wspólnym prowadzeniem gier i zabaw, oraz organizacją zajęć przy muzyce, doskonale sprawdzi się w tej roli. Animatorzy muszą liczyć się z płynnymi godzinami pracy oraz intensywną aktywnością, która wymaga szczególnej uwagi i koncentracji na bezpieczeństwie najmłodszych. Niemniej jednak, popyt na takie usługi zawsze znajdzie się na rynku, a po zdobyciu doświadczenia łatwo będzie znaleźć zajęcie.

Pracownicy, którzy lubią współpracę z dziećmi, doskonale sprawdzą się w roli niań, opiekunów na placach zabaw i w obiektach rekreacyjnych, oraz jako animatorzy na imprezach dla dzieci. Warto więc na bieżąco przeglądać ogłoszenia i szybko aplikować na ciekawe stanowiska.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama