Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mobilna wulkanizacja - co to jest i jak działa?

Mobilna wulkanizacja - co to jest i jak działa?

reklama

Wulkanizacja jest usługą, z której każdy kierowca musi skorzystać. Dzieje się tak w przypadku uszkodzenia ogumienia oraz jego zmiany sezonowej. Ze względu na bardzo duże obłożenie w tym okresie, wizyta i czas oczekiwania na nią znacząco się wydłuża. Na szczęście od pewnego czasu dostępna jest mobilna wulkanizacja, która jest świetnym rozwiązaniem dla wielu klientów.

  • Wulkanizacja mobilna i jej zalety
  • Czym są mobilne usługi wulkanizacyjne?
  • Ile kosztuje mobilna wulkanizacja?

Wulkanizacja mobilna i jej zalety

Dlaczego warto skorzystać z nowej usługi, jaką jest mobilny serwis opon? Przede wszystkim wulkanizacja mobilna jest usługą skrojoną na potrzeby klienta, który nie ma ochoty, ani czasu stać w długich kolejkach do wymiany lub naprawy opon. Takie rozwiązanie jest więc z pewnością ogromną oszczędnością czasu. Cała usługa wykonywana jest w miejscu zamieszkania klienta, na parkingu lub podwórku. Można ją wykonać wszędzie tam, gdzie będzie odpowiednio dużo miejsca, aby dało się zdjąć starą oponę i założyć nową.

Jak więc wygląda mobilna wulkanizacja Warszawa? Pod wskazany adres przyjeżdża Van, na którym znajduje się sprężarka i inne niezbędne sprzęty do wykonania usługi. Cały proces obsługuje rzecz jasna wulkanizator, który zajmuje się demontażem kół, wymianą opon oraz odpowiednim wyważeniem kół i ich ponownym założeniem. Przebieg usługi jest więc praktycznie identyczny jak tej przeprowadzanej na miejscu w warsztacie.

Czym są mobilne usługi wulkanizacyjne?

Wydawać by się mogło, że mobilni wulkanizatorzy nie mają nic więcej do zaoferowania, jak tylko standardowe usługi. Nic bardziej mylnego. Mobilny serwis opon służy także pomocą w przypadku problemów na trasie. Jeśli klient będzie w podróży i przebije się opona, może skontaktować się z mobilnym wulkanizatorem, który zjawi się na miejscu i wykona niezbędną usługę. Oczywiście czas przybycia fachowca zależny jest przede wszystkim od tego, jaką odległość ma do pokonania. 

Osoba, która przyjedzie, a więc specjalista ogumienia, szybko zdiagnozuje problemy, a także przeprowadzi szczegółowy przegląd w przypadku innych kół. W miarę możliwości dokona także niezbędnych napraw na miejscu. Jeśli nie będzie na to szans, zabezpieczy odpowiednio samochód, zdemontuje uszkodzoną oponę, zabierze do warsztatu, a następnie przywiezie już naprawioną i zamontuje. Jest to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, które musiałyby być w przeciwnym wypadku wydane na lawetę.

Ile kosztuje mobilna wulkanizacja?

Z mobilnej wulkanizacji można skorzystać praktycznie wszędzie, a wystarczy do tego tylko telefon. Jeśli tuż przed wyjazdem albo w jego trakcie uszkodzi się opona, usługa ta okaże się wręcz niezastąpiona. Należy jednak w tym przypadku liczyć się z nieco większym wydatkiem. Sam cennik pracy wulkanizatora jest bardzo zbliżony do tego, który znajduje się w stacjonarnym serwisie opon. Trzeba jednak doliczyć do usługi jeszcze koszty dojazdu, a one są różnie naliczane. Wpływ na nie ma odległość, jaką musi specjalista pokonać, wielkość miasta, a także sam dostawca usługi. 

Warto więc jeszcze przed zamówieniem mobilnej wulkanizacji, zorientować się, jaki jest cennik i ewentualnie porównać go z innymi firmami. Cena wulkanizacji mobilnej jest również uzależniona od rodzaju felgi, wybranego terminu i typu samochodu. Nie jest to szczególnie droga usługa, ale z pewnością w wielu przypadkach okaże się wręcz niezbędna i pozwoli uratować niejeden wyjazd w podróż. Można także mieć pewność, że osoba, która przyjedzie wykonać naprawę, będzie znała się na rzeczy i w szybki oraz sprawny sposób wykona swoją pracę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama