Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Nowoczesne mieszkanie z nutą przytulności. Jak je urządzić?

Nowoczesne mieszkanie z nutą przytulności. Jak je urządzić?

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Wszyscy z podziwem przyglądamy się nowoczesnym wnętrzom, jednak niewielu z nas decyduje się na tego typu aranżację we własnym mieszkaniu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wydaje nam się ona surowa i chłodna. Na szczęście istnieją sposoby na jej ocieplenie. Jakie? Podpowiadamy!

Nowoczesne mieszkanie. O czym warto pamiętać? 

Minimalizm i prostota, czyli podstawowe zasady nowoczesnego wnętrza

Nowoczesne mieszkania są przede wszystkim minimalistyczne. Nie ma w nich miejsca na wymyślne ozdoby, niepotrzebne bibeloty czy wzorzyste obicia mebli. Nie znajdziemy w nich również fikuśnych ornamentów, osobistych dodatków czy kiczowatych akcesoriów. Jak więc najlepiej je urządzić?

Zabierając się za aranżację wnętrza w nowoczesnym stylu, postawmy na tworzywa naturalne. W tego typu estetykę doskonale wkomponują się surowe drewno, odsłonięta cegła i stal. Słusznym wyborem okażą się również szkło oraz len, który sprawdzi się zwłaszcza na poduszkach czy pledach.

Przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń

Kolejną cechą charakterystyczną nowoczesnego mieszkania jest przestronność. Urządzając je, postarajmy się więc ograniczyć ilość mebli i dekoracji. Pamiętajmy, że wybierając sprzęty do salonu, sypialni czy kuchni, powinniśmy stawiać przede wszystkim na jakość, która podkreśli ich nowoczesny charakter oraz doda im sporo klasy.

Postaw na chłód, czyli kolory nowoczesności

Nowoczesne wnętrza najlepiej wyglądają w chłodnych odcieniach. Podejmując decyzję w sprawie kolorystyki, która zapanuje w naszym mieszkaniu, postawmy więc na biel, zimne szarości i błękity. Nie zapominajmy również o kontrastach – nic przecież nie podkreśla nowoczesności tak, jak połączenie bieli z czernią. 

Nowoczesny urok, czyli jak dodać wnętrzu przytulności 

Najważniejsze jest oświetlenie

Aby dodać wnętrzu nieco uroku, zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. W naszym wypadku najlepiej sprawdzi się ciepłe światło, które będzie pochodzić z kilku źródeł jednocześnie. Doskonałym dodatkiem okażą się również eleganckie świece o prostych kształtach i chłodnych odcieniach, które w ciągu dnia będą stanowić stylową ozdobę, a wieczorem staną się gwarantem przytulności.

Pokochaj zieleń

Jednymi z niewielu dekoracji dozwolonych w nowoczesnych wnętrzach są rośliny doniczkowe o dużych rozłożystych liściach. Ich zieleń nie tylko świetnie pasuje do surowych materiałów, z których wykonane są nasze podłogi i meble, ale również dodaje mieszkaniu domowości i urokliwości.

Ognista dusza salonu, czyli postaw na kominek

Nic tak nie wprowadza przytulnej atmosfery w domu, jak rozpalony kominek. Niestety podczas aranżacji mieszkania wielu z nas nie decyduje się na jego instalację, obawiając się związanych z nią kosztów. Zamiast jednak rezygnować z marzeń o własnym palenisku, wybierzmy po prostu jego tańszą i bardziej praktyczną wersję. Piece żeliwne (https://kratki.com/sklep/pl/category/52/piece-zeliwne), bo o nich mowa, to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych kominków. Proste w montażu, bezpieczne i przede wszystkim niezwykle stylowe świetnie sprawdzą się nawet w najbardziej nowoczesnym wnętrzu. Oprócz tego kozy mogą bez przeszkód służyć nam za dodatkową lub nawet główną formę ogrzewania mieszkania. Dzięki temu znacząco obniżymy jego miesięczne koszty i uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę