Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Sprzedaż przez telefon - czy to trudna praca?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Sprzedaż przez telefon jest coraz bardziej rozpowszechniona. Obniża koszta dotarcia do klienta, umożliwia szerszy zasięg zdobywania klientów i umożliwia prowadzenie sprzedaży na bardzo wysokim poziomie. Jednak, czy to trudna praca, czy każdy może ją wykonywać?

Sprzedaż przez telefon - na czym polega ta praca.

Praca telemarketera polega głównie na wykonywaniu połączeń wychodzących i sprzedawaniu produktów i usług, które oferuje dana firma. Mogą oni sprzedawać reklamy dla firm, sprzęty kuchenne, specjalistyczny sprzęt medyczny do gabinetów, sprzęt sportowy, usługi i wiele, wiele innych rzeczy.
Pracuj.pl zawiera różnego rodzaju oferty pracy dla telemarketerów. Zarówno dla pracowników baku, którzy mają dzwonić do klientów prywatnych, jak i firm, celem zachwalania i sprzedaży produktów bankowych, a także pracowników sprzedających różnego rodzaju reklamy i produkty.

Kto może wykonywać pracę telemarketera?

Oferty pracy opisujące wymagania kandydatów aplikujących na to stanowisko nie uwzględniają zazwyczaj rodzaju wykształcenia. Wystarczy komunikatywność, odporność na stres, umiejętność rozmowy przez telefon, dobra znajomość języka, w którym będzie to prowadził rozmowy oraz kreatywność.
Kreatywność jest ważnym narzędziem umożliwiającym odpowiednią, szybką reakcję na obiekcje klienta. Dzięki temu sprzedaż danej osoby jest na wysokim poziomie, co zwiększa zyski firmy i pensję pracownika.

Czy sprzedawanie przez telefon jest trudne?

Istnieje wiele narzędzi ułatwiających sprzedaż przez telefon. Na początku wystarczy dobrze opanować kilka schematów sprzedażowych, następnie wystarczy dostosowywać je umiejętnie do konkretnego klienta, z którym rozmawiamy. Po opanowaniu tych dwóch umiejętności sprzedaż przez telefon jest dużo łatwiejsza. Najwięcej problemów zawsze sprawia pracownikom zamykanie umów i zachęcanie klienta do rozmowy. Wielu sprzedawców o słabych nerwach uniemożliwia sobie sprzedaż przez nadmiar emocji. Denerwują się po kilku przykrych rozmowach, co ma wpływ na kolejne. Każdy, kto potrafi zdystansować się do nieprzyjemnych rozmów, poradzi sobie w tym zawodzie i może odnosić sukcesy.

Sprzedaż przez telefon to praca, która ma wiele zalet, zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Można dużo zarobić, docierać do wielu klientów, ćwiczyć wiele niezwykle ciekawych technik sprzedażowych i odczuwać ogromną satysfakcję, z każdej sfinalizowanej umowy. Należy tylko odpowiednio zdystansować się do rozmówców i rozpoczynać każdą rozmowę z uśmiechem.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!