Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Indywidualne konsultacje z psychologiem dla mieszkańców Bielan

Indywidualne konsultacje z psychologiem dla mieszkańców Bielan

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA RODZIN BIELAŃSKICH

Z uwagi na bardzo silną potrzebę takich spotkań wyszliśmy z inicjatywą – KONSULTACJI, ma to na celu obserwację wzajemnej współpracy, relacji panujących w rodzinie, systemu wychowawczego, sposobu komunikacji pomiędzy rodzicami i dziećmi, obserwację pod kątem ewentualnych nieprawidłowości rozwojowych dziecka. Konsultacja ma charakter diagnostyczny, którego celem jest przekazanie rodzinie informacji zwrotnych oraz wsparcie w budowaniu prawidłowo funkcjonującego środowiska, zaspokajającego potrzeby wszystkich członków rodziny.

Wykorzystane będą następujące formy diagnostyczne:
– obserwacja badanych we wzajemnych relacjach
– prace plastyczne małoletnich
– obserwacja w sytuacji zadaniowej z zaangażowaniem wszystkich członków rodziny
– wywiad kierowany indywidualny i wspólny poszerzony o elementy TZN Rottera
– gra rodzinna, z elementami badania psychologicznego małoletnich z zastosowaniem wywiadu, swobodnej aktywności, metody projekcyjnej oraz obserwacji w relacji z rodzicami
Konsultacja ma dwuetapowy przebieg – pierwsze spotkanie diagnostyczne, drugie spotkanie – przekazanie informacji zwrotnych o rodzinie, dziecku/dzieciach, wskazanie możliwości rozwojowych, skierowanie do dalszej diagnostyki/specjalistów w określonych obszarach.

Korygowanie niewłaściwych postaw rodzicielskich na jak najwcześniejszych etapach przyczynia się bezpośrednio do podnoszenia jakości życia wszystkich członków rodziny, jednocześnie wspiera budowanie więzi pomiędzy rodzicami i dzieckiem, uwspólnia system wychowawczy, a tym samym przekłada się długofalowo na zmniejszone podejmowanie zachowań ryzykownych, stanowiąc formę profilaktyki pierwszorzędowej.

Psycholog:

Inka Kakiet – psycholog, trener umiejętności społecznych, od wielu lat współpracująca z dziećmi i młodzieżą jako psycholog szkolny, wychowawca na obozach, trener umiejętności społecznych podczas warsztatów. Od kilku lat współpracuje z Klubem Mam i Tatusiów na Bielanach prowadząc konsultacje dla rodziców. Mówi o sobie, że jest drogowskazem, stara się pokazywać różne kierunki i możliwości. Uważa, że rodzic jest najlepszym specjalistą od własnego dziecka, nawet jeśli czasem wymaga wsparcia i podpowiedzi.

ZAPISY TYLKO MAILEM: [email protected] dopisek KONSULTACJE

Projekt „Rodzina na Bielanach z Mamy Czas II” finansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Bielany

źródło informacji
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!