Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zmywarka czy zlewozmywak z baterią – co sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

Nowoczesność kojarzy się zwykle z zaawansowaną technologią. To z kolei przywołuje na myśl zmywarkę, która tak naprawdę dopiero od niedawna stała się produktem popularnym i łatwo dostępnym. Można by stwierdzić w tym miejscu, że znamy już odpowiedź na zadane pytanie, jednak czy jest ona prawidłowa? Czy zmywarka lepiej pasuje i sprawdzi się w nowoczesnej kuchni niż zlewozmywak z baterią?

Stare i sprawdzone, czyli o zlewozmywaku z baterią słów kilka

Zlewozmywaki z baterią to od zarania dziejów podstawa wyposażenia każdej kuchni. To w nich myjemy naczynia, płuczemy warzywa oraz owoce, myjemy ręce. To także w nich powstają nieestetyczne zacieki oraz zatory. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy nie wyposażymy zlewozmywaka w odpowiednie sitko, które będzie zatrzymywać resztki z posiłków. Niestety bardzo często to właśnie w zlewozmywakach wylewamy niepotrzebnie litry ciepłej wody. Jak pokazały liczne doświadczenia, zmywanie ręczne jest o wiele bardziej kosztowne niż w zmywarce. Ponadto, brudne naczynia i garnki straszą domowników, jeśli nie zdecydujemy się na natychmiastowe zmywanie. Co więcej, zwykle zlewozmywaki nie mają zbyt dużych komór, co sprawia, że tak naprawdę niewiele przyborów kuchennych może poczekać w nich na czyszczenie.

Nowoczesne zmywarki w nowoczesnej kuchni

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, zmywarki są przede wszystkim bardziej oszczędne. To kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia domowego budżetu, ale także środowiska. Mniej zużytej wody to punkt dodatni na rzecz naszej planety! Producenci prześcigają się w tworzeniu unikalnych, estetycznych modeli zmywarek, zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy. Pasują one do każdego rodzaju wnętrz, w tym także do ultranowoczesnych przestrzeni, w których często nacisk kładziony jest na minimalizm. Zmywarki nie bez powodu uważane były niegdyś za dobro luksusowe. Pozwalały zaoszczędzić czas, który jest wyjątkowo cenny. Obecnie, w związku z tym, że te urządzenia AGD są coraz bardziej powszechne, popularne i tańsze, to coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa i zalet. Produkty te są nieocenione w przypadku dużych rodzin, gdzie przybory kuchenne brudzą się w zastraszającym tempie, ale doceniają je też osoby, których gospodarstwa domowe składają się z mniejszej liczby mieszkańców.

Już wiemy, że zmywarka zdecydowanie lepiej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach kuchennych niż zlewozmywak z baterią. Teraz pozostaje już tylko poznać odpowiedź na pytanie: jak wybrać zmywarkę?

Mimo wszystko aranżacje kuchni to nie lada wyzwanie, jednak z pomocą przychodzą nie tylko projektanci, ale także producenci sprzętów AGD o różnorodnych gabarytach, które z łatwością zmieszczą się w nawet najmniejszym i najmniej ustawnym pomieszczeniu. Warto odwiedzić doświadczonych doradców, którzy doradzą i wskażą odpowiednie elementy do naszej kuchni, zapraszamy do Maxi-Media.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama