Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warszawa zachęca do bezpłatnego zaczipowania pupila na wakacje

Warszawa zachęca do bezpłatnego zaczipowania pupila na wakacje

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Warszawiacy nadal mogą bezpłatne zaczipować swojego psa i kota w ramach miejskiego programu. Dzięki temu ich pupil jest bezpieczny również podczas letnich wyjazdów. Stolica dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację domowych czworonogów, by zapobiegać bezdomności zwierząt.

Każdy warszawiak, który zaczipuje pupila, zwiększa szansę powrotu zwierzęcia do domu w razie zaginięcia. Mieszkańcy mogą zapisać czworonoga na zabieg w jednej z wybranych placówek weterynaryjnych (bez względu na dzielnicę zamieszkania). Akcja trwa do 31 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Spis placówek biorących udział w akcji >> link

Wystarczy wypełnić wiosek w placówce weterynaryjnej, pokazać dowód tożsamości oraz książeczkę zdrowia lub paszport psa bądź kota. Warunkiem jest ukończenie przez zwierzę 12. tygodnia życia, a dodatkowo w przypadku psów aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL do 5 dni od dnia wszczepienia mikroprocesora.

Czip ma wielkość ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Wprowadzany jest podskórnie i może działać nawet kilkadziesiąt lat. W przypadku odnalezienia zaginionego psa lub kota funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej mogą za pomocą specjalnego czytnika poznać indywidualny numer czipa i w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. W urządzenia te wyposażone jest warszawskie Schronisko Na Paluchu oraz większość lecznic weterynaryjnych.

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy poza Warszawę razem z pupilem, czy zostawiamy go pod tymczasową opieką, warto zabezpieczyć zwierzę przed zaginięciem.

Bezpłatna sterylizacja i kastracja w Warszawie

Zabieg sterylizacji i kastracji jest bardziej bezpieczny dla zwierząt niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

Mieszkańcy mogą przyprowadzić psa lub kota na zabieg sterylizacji i kastracji – Warszawa pokrywa koszt wizyty kwalifikującej, narkozy, samego zabiegu, pooperacyjnej opieki oraz wizyty kontrolnej i zdjęcia szwów. Podczas pierwszej wizyty właściciel czworonoga okazuje dowód tożsamości, Kartę Warszawiaka z ważnym e-hologramem, książeczkę zdrowia zwierzęcia z numerem czipa (w przypadku psów również z potwierdzonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie). Domowy pupil musi mieć ukończone sześć miesięcy życia. Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki bądź rui, a od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej dwa tygodnie.

Szczegóły i wskazówki dla właścicieli dostępne są na platformie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 - link. Zabiegi dofinansowane przez miasto wykonywane są w wybranych klinikach weterynaryjnych. Spis klinik >> link
Akcja trwa do 31 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

---
fot.: Całus do adopcji ze Schroniska Na Paluchu
źródło informacji i zdjęcia: Urząd m.st. Warszawy
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!