Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nowe mieszkania na Wilanowie – gdzie je kupić?

Nowe mieszkania na Wilanowie – gdzie je kupić?

reklama

Wilanów w ciągu ostatnich kilkunastu lat zaludnił się i rozbudował. Dawniej była to dzielnica, w której królowała zabudowa jednorodzinna oraz niewielkie budynki wielorodzinne. Tylko na małej przestrzeni powstały duże bloki – najwięcej na Wilanowie Wysokim, u zbiegu ul. Wiertniczej i Alei Wilanowskiej. Może właśnie dzięki temu dzielnica zachowała specyficzny klimat miejsca, gdzie nie czuje się tłoku i pośpiechu. Kilkanaście lat temu zaczęła się intensywna urbanizacja dużych terenów u zbiegu Przyczółkowej i Al. Wilanowskiej, w pobliżu Pałacu w Wilanowie. Nowe mieszkania na obszarze Miasteczka Wilanów to największy rezerwuar lokali do nabycia w tej dzielnicy.

Jeśli ktoś chce kupić nowe mieszkanie na Wilanowie w budownictwie wielorodzinnym, trudno mu będzie znaleźć coś poza Miasteczkiem Wilanów. Pojedyncze projekty powstają już także w innych miejscach, są one jednak stosunkowo nieliczne. Najwięcej atrakcyjnych ofert można znaleźć na obrzeżach Miasteczka Wilanów – w tej chwili budują się tam m.in. Infinity Wilanów, renomowanego developera Dor Group, Osiedle Wilania Polnord czy Ogrody Wilanów developera Robyg.

Nowe osiedla na Wilanowie z dostępem do… wszystkiego

Jeszcze kilka lat temu, mimo zupełnie innego klimatu, Wilanów przypominał nieco szybko rosnące osiedla na Białołęce. Domów przybywało w szybkim tempie, ale nie nadążała z tym infrastruktura miejsca. W tej chwili Miasteczko Wilanów zapewnia już mieszkańcom dostęp praktycznie do wszystkich usług i sklepów, znacznie poprawiła się komunikacja. W pobliżu nie ma za to żadnego wielkiego centrum handlowego. Największym tego typu obiektem jest w tej chwili pasaż handlowy Alto – jednak nie jest to centrum handlowe porównywalne z dużymi obiektami w innych dzielnicach, takimi jak Arkadia, Wola Park, Blue City czy choćby CH Marki czy CH Głębocka. Czy to powód do niezadowolenia? Raczej nie. Przyzwyczajenia zakupowe Polaków ewoluują i w dużym stopniu ogromne sklepy wielopowierzchniowe zostały zastąpione przez dyskonty oraz sklepy specjalistyczne i handel internetowy. Brak ogromnych centrów w pobliżu oznacza większy komfort życia mieszkańców i mniejsze korki.

Co oferują mieszkańcom nowe osiedla na Wilanowie?

W pobliżu Miasteczka Wilanów znajdują się bardzo duże tereny rekreacyjne w Powsinie, ale także już bliżej – na południe i zachód od nowych osiedli jest dużo zieleni. Szczególnie po stronie miasteczka, w której powstaje osiedle Infinity Wilanów czuć powiew zielonych terenów oddzielających Wilanów od Ursynowa. Tereny te raczej nie zostaną w najbliższej przyszłości zabudowane.

obraz

Dużą atrakcją jest Pałac w Wilanowie, którego otoczenie jest idealnym miejscem do spacerów. Odbywają się tam też często imprezy plenerowe organizowane zarówno przez agencje eventowe, jak i lokalną społeczność (jak wygląda obecnie organizacja bezpiecznych imprez tego typu? Zobacz tutaj). Od kilku lat zimą można w pobliżu pałacu podziwiać instalacje świetlne pod nazwą Królewski Ogród Światła. Staje się to już pewnego rodzaju wilanowską tradycją.

Na terenach po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej także nie brakuje zieleni, a dodatkowo powstają tam też różnego rodzaju obiekty sportowe – boiska i korty tenisowe. Ta część Wilanowa to nadal w przeważającej części niska zabudowa złożona z domów jednorodzinnych.

Czy warto kupić nowe mieszkanie na Wilanowie?

Zakup nowego mieszkania na Wilanowie to dobra inwestycja. Z uwagi na dość późną urbanizację tych terenów mamy w tej dzielnicy do czynienia z nową infrastrukturą, która wciąż jest rozbudowywana. Komunikacja jest coraz lepsza, do dalszej poprawy na pewno przyczyni się oddanie południowej obwodnicy Warszawy z nowym mostem. Mieszkania na Wilanowie to oferta dla tych, którzy chcą żyć w mieście, ale jednocześnie pozostawać nieco na uboczu z możliwością szybkiego dojazdu co centrum. 

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama