Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie

Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum POLIN zaprasza w rodzinną podróż po warszawskiej dzielnicy Muranów.

Specjalnie dla dzieci (4-10 lat) oraz ich opiekunów muzeum przygotowało rodzinną ścieżkę zwiedzania, która prowadzi przez najciekawsze miejsca nowej wystawy czasowej „Tu Muranów”.

Rodzinnej ścieżce zwiedzania towarzyszy ilustrowana karta z zadaniami uzupełniona o zestaw krótkich filmów, w których edukatorka w prosty, zrozumiały dla najmłodszych sposób opowiada o wybranym fragmencie wystawy.

Jak skorzystać z rodzinnej ścieżki zwiedzania?

Karta wraz z bezwzrotnym ołówkiem jest do pobrania przy wejściu na wystawę czasową „Tu Muranów” (można ją również pobrać w wersji online ze strony internetowej muzeum).

Na karcie, przy każdym z zadań znajdują się kody QR. Wystarczy najechać na nie swoim telefonem lub innym urządzeniem mobilnym, by odtworzyć odpowiedni film. W ten sposób zwiedzicie wystawę z dodatkowym wsparciem naszego „wirtualnego” edukatora.

Wystawę czasową „Tu Muranów” można zwiedzać do 22 marca 2021 r.

Wystawa „Tu Muranów” to historia dawnej Dzielnicy Północnej, która przed wojną była centrum żydowskiego życia Warszawy. Na wystawie zobaczycie przedmioty codziennego użytku, zdjęcia, pocztówki, artykuły prasowe czy nagrania filmowe ilustrujące dzieje poszczególnych miejsc. Możecie także przejść się instalacją przywołującą ducha Nalewek, posłuchać dźwięków dawnych ulic, zajrzeć do Ogrodu Krasińskich, by dowiedzieć się, jakie rośliny rosły tu przed wojną. Warto także wejść na piętro po kręconych schodach. W aneksie opowiadającym o architekturze współczesnego Muranowa przygotowana jest gra, w którą także warto razem zagrać.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności, jednak dzięki przygotowanej karcie pracy z zadaniami i filmami może stać się doskonałą okazją do samodzielnych odkryć dla najmłodszych gości.

Czytaj więcej o rodzinnej ścieżce zwiedzania na wystawie „Tu Muranów”: link

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.
Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę