Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa w rozumie - ELIMINACJE

Warszawa w rozumie - ELIMINACJE

reklama
„Warszawa w rozumie” z Januszem Weissem – ELIMINACJE do turnieju varsavianistycznego na 10-lecie DSH

Dom Spotkań z Historią z okazji swoich 10. urodzin przygotował turniej "Warszawa w rozumie", w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę o historii XX- wiecznej Warszawy.

Aby wziąć udział w turnieju, należy przejść eliminacje, które odbędą się 6 i 7 lutego w godz. 12-18 w pawilonie na Placu Defilad. Będzie to nie tylko sprawdzian wiedzy o Warszawie, ale i doskonała zabawa. Zgłoszenia: recepcja@dsh.waw.pl, w tytule należy wpisać „Warszawa w rozumie”.

Turniej nie jest adresowany do varsavianistów i przewodników miejskich, tylko do mieszkańców interesujących się historią Warszawy. Turniej jest rezultatem popularności, jaką od lat cieszą się organizowane przez DSH spotkania i wystawy poświęcone przedwojennym i powojennym dziejom miasta. Dziś tytuł Homo varsoviensis to powód do dumy! Jeśli wiesz, gdzie mieszkasz i masz bzika na punkcie Warszawy i historii, spróbuj swoich sił w turnieju „WARSZAWA W ROZUMIE".

ELIMINACJE: Każdy gość otrzyma serię krótkich zagadek opartych o zdjęcia Warszawy. W ciągu 120 sekund należy odpowiedzieć na jak największą ilość prostych, zamkniętych pytań. 16 osób o najlepszych wynikach zakwalifikuje się do finału, który poprowadzi Janusz Weiss. Pytania do eliminacji i turnieju zostały przygotowane przez dziennikarzy i varsavianistów: Jarosława Zielińskiego, Jerzego S. Majewskiego, Marka Ostrowskiego, Cezarego Polaka, Patrycję Jastrzębską i zespół Domu Spotkań z Historią.
FINAŁ: Rozstrzygnięcie i finał turnieju odbędą się 21 lutego o godz. 15 w ramach obchodów 10. urodzin Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Zwycięzca we współpracy z Działem Animacji DSH będzie mógł zrealizować swój autorski projekt/mini cykl varsavianistyczny.

„Warszawa w rozumie". Eliminacje:
6-7 lutego (sob.-ndz.), godz. 12.00-18.00
Pawilon na Pl. Defilad
Organizator: Dom Spotkań z Historią
Partner: Plac Defilad
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama