Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak założyć własną firmę? Zacznij od dobrego pomysłu!

Jak założyć własną firmę? Zacznij od dobrego pomysłu!

reklama

W 2020 roku przez pandemię rynek pracy uległ zmianie. W Polsce okazało się, że znaczna część firm może funkcjonować w trybie zdalnym. Większość działań biznesowych przeniosło się do Internetu. Wszelkie spotkania ograniczono do minimum. Niestety, również wiele osób straciło pracę. Niespodziewanym również jest jednak fakt, że powstało dużo nowych działalności. Prowadzenie własnej firmy z pewnością nie jest prostą sprawą. Jednak jeśli mamy dobry pomysł, może warto byłoby spróbować? Prowadzenie własnego biznesu posiada wiele zalet.

Zalety własnej działalności. Czy to się opłaca?

Zakładając własną działalność, przede wszystkim powinniśmy zacząć od dobrego pomysłu oraz analizy konkurencji. Pieczenie ciast z dowozem do domu, sklep odzieżowy, naprawa rowerów, a może organizacja ślubów i wesel? Wszystkie pomysły są dobre i mogą odnieść sukces, jednak najpierw należy się zorientować, jaką mamy szansę na zdobycie klientów i czy lokalny rynek nie jest takimi produktami lub usługami nasycony. Firma online? To zdecydowanie ma przyszłość, jednak i w tym wypadku research to podstawa.

Ponadto warto pomyśleć nad tym, w jaki sposób firma miałaby funkcjonować. Czy potrzebujemy samochodu firmowego, lokalu, a może będziemy w stanie prowadzić ją bez wychodzenia z domu? Nasz biznesplan powinien obejmować wszystkie koszty, które mogą pojawić się na naszej drodze. Bez wątpienia założenie działalności to sporo wysiłku i stresu, ale również korzyści. Praca u siebie daje przede wszystkim poczucie wolności oraz ogromną satysfakcję. To od nas bowiem zależy jej sukces i popularność.

Formalności – co musisz wiedzieć?

Jeśli chodzi o formalności, warto rozpocząć od rzetelnego zapoznania się z informacjami online oraz zasięgnąć rady doświadczonej księgowej. Na samym początku będziemy bowiem zmuszeni to wybrania formy działalności, a także sposobu prowadzenia kosztów. Obecnie bardzo popularną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Do zalet tej formy biznesu z pewnością można zaliczyć ulgę na składkę ZUS w ciągu pierwszych 24 miesięcy prowadzenia firmy. Podstawą założenia firmy jest wypełnienie formularza CEIDG-1. Druk można obecnie złożyć online bez konieczności dostarczenia osobistego do urzędu gminy. Jego wypełnienie nie jest skomplikowane, jednak dla osoby, która nie miała nigdy styczności z tego typu formalnościami, może przysporzyć problemów.

Finanse Twojej firmy

Jeśli chodzi o finanse, bez wątpienia często warto skorzystać z pożyczek dla firmy na bardzo atrakcyjnych warunkach. Możemy ubiegać się również o dofinansowanie z programów unijnych. Jednak w czasach pandemii wiele z takich działań zostało ograniczonych. Jeśli zatem na start potrzebujemy gotówki na:

  • czynsz za wynajem, ZUS itp.;
  • sprzęt, np. komputer, samochód;
  • materiały, np. farby, kosmetyki itp.;
  • zatowarowanie;

warto skorzystać z prostej pożyczki dla firmy, do której wniosek złożymy przez Internet i samodzielnie będziemy mogli ustalić wygodną dla nas ratę. Warto również wybrać krótki okres spłaty od 6 do 24 miesięcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty i wygodny sposób realizujemy swoje plany.

Sprawdź ofertę na https://www.provident.pl/pozyczka-dla-firm!

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama