Jak podaje Urząd m.st. Warszawy mieszkańcy Warszawy i Mazowsza powyżej 65 r.ż. mogą wziąć udział w cyklu bezpłatnych zajęć z ekspertami z dziedziny finansów i zdrowia. Warsztaty, których organizatorem jest Fundacja im. Lesława Pagi, potrwają do grudnia. Fundacja uruchomiła również telefon zaufania, przy którym dyżuruje psycholog.
Cele programu:
- pogłębienie wiedzy Seniorów na temat finansów osobistych i profilaktyki zdrowia,
- rozszerzenie umiejętności komunikacyjnych Seniorów, w celu budowania porozumienia międzypokoleniowego,
- zapoznanie Seniorów z nowymi technologiami w dziedzinie finansów i ochrony zdrowia.
ZAJĘCIA DLA SENIORÓW
Pierwsza edycja programu Seniorzy 4.0 odbywa się na terenie Mazowsza w formie cyklu zajęć prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie finansów osobistych, profilaktyki zdrowia, nowych technologii oraz zajęć dotyczących umiejętności komunikacji, w okresie od września do grudnia.
W Warszawie zajęcia mają miejsce w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej CAM Nowolipie.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc podczas zajęć jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy drogą mailową: sekretariat@paga.org.pl lub telefonicznie 798 406 954.
Organizatorzy zapowiadają również przygotowanie nagrań z zajęć, które będą dostępne na stronie fundacji oraz profilu na Facebooku facebook.com/seniorzy4.0. W ramach programu powstanie też kompendium wiedzy „Przewodnik dla Seniora" z podsumowaniem najważniejszych zagadnień przedstawianych podczas warsztatów.
Telefon zaufania dla seniorów
Ważnym elementem programu fundacji im. Lesława Pagi jest również bezpłatny telefon zaufania dla seniorów i ich bliskich „Nie jesteś sam”. Dzwoniący mogą uzyskać poradę dotyczącą profilaktyki zdrowia i pomoc psychologiczną. Oprócz infolinii działa również czat online.
Bezpłatna infolinia działa pod numerem 0 800 171 800 w następujące dni:
Poniedziałek: 9 – 14 – porady psychologiczne
Wtorek 15-17 – porady na temat profilaktyki zdrowia
Środa 12-14 – porady psychologiczne
14.30-16.30 – porady psychologiczne
Czwartek 9-17 – porady psychologiczne
Porad psychologicznych udzielają psychoterapeuci m.in. z Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Natomiast porad dotyczących profilaktyki zdrowia udziela lek. Małgorzata Ponikowska, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.