Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Lockdown kultury 😥 - lista obostrzeń od 7 listopada

Lockdown kultury 😥 - lista obostrzeń od 7 listopada

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Rząd wprowadza szereg nowych obostrzeń. Zaczną one obowiązywać od soboty 7 listopada i będą funkcjonować przynajmniej do 29 listopada.

Aktualizacja
Obostrzenia wprowadzone 7 listopada będą funkcjonować w nieco zmienionej formie do 27 grudnia. Szczegóły: link


Niestety tym razem oznacza to już zamknięcie wszelkich ośrodków kultury oraz przeniesienie większości wydarzeń do sieci w formie transmisji online.


Nowe obostrzenia:

🔴 Zamknięcie teatrów, kin, muzeów, galerii sztuki, domów kultury itd.

🔴 Aktualizacja: Nasz rząd jednak zmienia decyzje w ostatniej chwili i w rozporządzeniu ogłoszonym w piątek o 19, doszedł nowy zakaz: "Do dnia 29 listopada 2020 r. zakazuje się organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze."

🔴 W kościołach limit 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

🔴 Zamknięcie części sklepów w galeriach handlowych: otwarte pozostaną sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi. W sklepach do 100 metrów kwadratowych limit 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

🔴 Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

🔴 Rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy 1-3. szkół podstawowych i jednocześnie przedłużenie nauczania zdalnego we wszystkich klasach do 29 listopada.


Oprócz tego obowiązują dotychczasowe ograniczenia:

🚩 Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności. Wyjątek stanowią wydarzenia polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze, zgodnie z informacją powyżej.
W zajęciach organizowanych jako forma zorganizowanej aktywności fizycznej lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

🚩 Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń publicznych do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie oraz zakrywać usta i nos.

🚩 Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.

🚩 Aquaparki i baseny, wesołe miasteczka, parki rozrywki, siłownie, centra i kluby fitness, kluby nocne i dyskoteki, szkoły tańca (z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych) - zawieszenie działalności.

🚩 Obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesel, konsolacji i innych).

🚩 Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej w całym kraju.

🚩 W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko pod opieką rodzica lub opiekuna.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę