Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wirtualny spacer po wystawie czasowej Polska. Siła obrazu

Wirtualny spacer po wystawie czasowej Polska. Siła obrazu

reklama
Muzeum Narodowe w Warszawie i Huawei Polska inaugurują współpracę technologiczną wyjątkowym projektem cyfrowym. Już od 5 listopada wszystkich zainteresowanych sztuką internautów zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie czasowej "Polska. Siła obrazu", dostępny na stronie internetowej Muzeum.

W czasie pandemii MNW pozostaje otwarte dla zwiedzających je w Internecie. Teraz do muzealnej oferty online dołączył wirtualny spacer po wystawie Polska. Siła obrazu, projekt zrealizowany dzięki współpracy Muzeum i Huawei Polska. – Rola nowoczesnych technologii w upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego jest nieoceniona, dlatego warto w nie inwestować. Przekonujemy się o tym zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, gdy zapadają decyzje o zamykaniu dla zwiedzających kolejnych muzeów. Innowacyjne rozwiązania cyfrowe stwarzają dziś zupełnie nowe możliwości kontaktu z naszą publicznością – mówi p.o. dyrektora MNW Łukasz Gaweł. Pomimo zamknięcia Muzeum można jednak korzystać z bogatej oferty online placówki. Dzięki postępującej cyfryzacji i najnowszym technologiom, sztuka staje się dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania, warunków życia i poziomu wykształcenia. – W XXI wieku sztukę i nowoczesną technologię łączy to, że obie powinny być powszechnie dostępne. Dostępność stała się współcześnie prawem człowieka. Huawei Polska dąży do przeciwdziałania wykluczeniu, a cyfryzację postrzega jako szansę na przeciwstawienie się nierównościom społecznym – podkreśla Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Wystawa polskich arcydzieł
Dzięki wspólnemu projektowi MNW i Huawei Polska wystawę Polska. Siła obrazu można obejrzeć w wybranym przez siebie czasie i miejscu. To okazja dla wszystkich, którzy nie zdążyli zwiedzić ekspozycji w minionych tygodniach. W MNW zaprezentowano dzieła najwybitniejszych polskich artystów XIX wieku, m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Aleksandra i Maksymiliana Gierymskich, Jana Matejki, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera, Olgi Boznańskiej, Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Artura Grottgera, Józefa Simmlera, Juliana Fałata. Każde z tych dzieł zeskanowano w technologii 3D i udostępniono na stronie internetowej Muzeum w formie wirtualnego spaceru, połączonego z oprowadzaniem kuratorskim. Spacer ma wersję podstawową i rozszerzoną. Wersja podstawowa bazuje na zdjęciach wystawy połączonych w panoramy za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego. W wersji rozszerzonej zastosowano najnowszą technologię 3D i elementy grafiki, stosowane powszechnie np. w grach komputerowych.

Wirtualny spacer po wystawie czasowej "Polska. Siła obrazu", dostępny jest na stronie internetowej Muzeum >> link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama