Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Muzyka Wnet - koncert Stacji Folk

Muzyka Wnet - koncert Stacji Folk

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Od czerwca 2020 Radio WNET zaprasza słuchaczy do śledzenia nowego radiowo-internetowego projektu Muzyka Wnet - nowe projekty, debiuty, młodzi artyści.

Obejmuje on cotygodniowe audycje oraz koncerty – transmitowane na żywo w radiu oraz streamowane na radiowym kanale YouTube >> link

Audycje mają na celu prezentację zasobów i stanu niezależnego polskiego rynku muzycznego, przedstawienie mechanizmów działań i funkcjonowania wytwórni, oraz prezentacji organizacji zrzeszających muzyków.

W audycjach, prócz twórców i wykonawców niezależnych, uczestniczą specjaliści rynku muzycznego i wszelkich dziedzin związanych z jego funkcjonowaniem. Audycje realizowane są w formie wywiadów, rozmów lub paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów muzycznych, krytyków muzycznych, dziennikarzy radiowych i telewizyjnych zajmujących się tematyką muzyczną, organizatorów koncertów i festiwali, kompozytorów, twórców piosenek.

W ramach audycji również odbywają się również koncerty. Prezentują one nowe projekty muzyczne, debiutantów i wykonujących różne gatunki muzyczne.

Audycje i koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy na UKF oraz wśród widzów na radiowym kanale YouTube.

Zachęcamy do obejrzenia koncertów realizowanych w ramach projektu Muzyka Wnet.

Całość projektu realizowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Kultura w sieci”.

-----

W ramach projektu wystąpiła między innymi Stacja Folk.

Choć każdy z nich pochodzi z innego miasta spotkali się na jednej stacji – Folk! Autorką projektu jest Karolina Jastrzębska, u której zamiłowanie do akustycznych instrumentów strunowych zainicjowało falę nowych pomysłów na ich wykorzystanie. Zainspirowana muzyką americana, której jest fanką od wczesnych lat dzieciństwa, postanowiła stworzyć zespół, który będzie nawiązywał do tego gatunku, jednocześnie wykonując większość utworów w języku polskim. W piosenkach Stacji Folk można usłyszeć wpływy bluesa, bluegrassu czy popu. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest charakterystyczny, czysty i barwny wokal Karoliny, która jednocześnie pełni rolę mandolinistki i kompozytorki. Brzmienie grupy wzbogacają pełne ekspresji skrzypce Michaliny, melodyjna gitara Rafała oraz trzymający wszystko w ryzach kontrabas Michała. W repertuarze zespołu, na który w 99% składają się ich własne utwory, nie brakuje przyjemnych dla ucha refrenów czy rytmicznych zwrotek, a całość wzbogacają chwytliwe riffy i zawrotne improwizacje.

Zachęcamy do obejrzenia koncertu: tutaj.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę