Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Profesjonalna dezynfekcja w budynkach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej

Profesjonalna dezynfekcja w budynkach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Niewiele usług cieszy się ostatnimi czasy równie dużym powodzeniem, co profesjonalna dezynfekcja. W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu itd. – czyli w miastach, w których znajdują się najważniejsze instytucje czy największe szpitale – kompleksowe usuwanie zagrożeń mikrobiologicznych jest obecnie jednym z priorytetów zarówno dla administracji państwowej, jak i osób prywatnych.

Ozonowanie to w tej chwili najbardziej popularna metoda dezynfekcji. W Warszawie, jak i w całej Polsce, używa się ozonu zarówno do dezynfekcji przeprowadzanej na mniejszą skalę, w domach czy mieszkaniach, jak do usuwania zagrożeń mikrobiologicznych ze szpitali, budynków użyteczności publicznej czy sieci wodociągowych.

Dezynfekcja z pomocą ozonu wykonywana jest na kilka sposobów.

  • Najpopularniejszy polega na rozstawieniu w budynku lub pomieszczeniu ozonatorów generujących ozon z tlenu atmosferycznego. Ozon skutecznie eliminuje większość znanych nam drobnoustrojów, co więcej, tego rodzaju operacja nie trwa zbyt długo i już w kilka godzin po jej przeprowadzeniu można korzystać ze zdezynfekowanego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że źle przeprowadzone ozonowanie może być szkodliwe dla otoczenia, a także stać się przyczyną awarii instalacji czy sprzętu elektronicznego. Dzieje się tak dlatego, że ozon jest bardzo silnym utleniaczem i może działać niszcząco na niezabezpieczone przedmioty codziennego użytku.
  • Ozonem dezynfekuje się także wodę, na przykład w basenach czy wodociągach. W medycynie używa się go również do oczyszczania trudno gojących się ran z drobnoustrojów, natomiast w branży spożywczej z jego pomocą usuwa się z jedzenia bakterie czy toksyny.
  • Nie należy ponadto zapominać o wodzie wysokoozonowanej. Jest to woda z rozpuszczonym w niej ozonem w wysokim stężeniu. Można ją rozpylać na dezynfekowane powierzchnie, można również te powierzchnie myć. Jest to środek niedrogi i skuteczny, ale jednak o zastosowaniu ograniczonym do konkretnych powierzchni, odpornych na niszczące działanie ozonu.

Metody dezynfekcji niezwiązane z ozonem

Warto także wspomnieć o tych sposobach dezynfekcji powierzchni, pomieszczeń lub instalacji, które nie mają związku z ozonowaniem.

  • Metoda opryskowa polega na aplikacji preparatu bakteriobójczego bezpośrednio na powierzchnię roboczą za pomocą opryskiwacza. Jest to metoda tania, stosunkowo skuteczna, ale nie wszędzie można ją stosować.
  • Z kolei zamgławianie ULV polega na rozpyleniu suchej mgły generowanej przez zamgławiacz w dezynfekowanym pomieszczeniu. Mgła zawiera odpowiednio dobrany środek biobójczy, poza tym jej kropelki są bardzo drobne (mają około kilka setnych milimetra średnicy), dzięki czemu mogą swobodnie unosić się w powietrzu, aby następnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Dlatego jeżeli poszukujecie specjalistów z branży usuwania zagrożeń chemicznych i biologicznych, warto wybrać taką firmę, która będzie w stanie zaoferować Wam wybór metody dezynfekcji. Przedsiębiorstwem, które spełnia ten warunek i które jest w stanie z powodzeniem wykonać dla Was dezynfekcję w Warszawie, jak i każdym innym polskim mieście, jest PSG Polska. To firma z bogatym doświadczeniem, z której usług korzystają chociażby stołeczne szpitale, szkoły czy międzynarodowe koncerny (PLL LOT, Bank PNB Paribas itp.).

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę