Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Finał VI edycji międzypokoleniowego projektu edukacji kulturalnej Art Generacje

Finał VI edycji międzypokoleniowego projektu edukacji kulturalnej Art Generacje

reklama
fb tt w msg wa tm em cp
Interaktywny finał VI edycji projektu Art Generacje 2020-2022
14 grudnia 2020 r. godz. 18.00, platforma zoom
Szczegóły dotyczące wydarzenia: tutaj

Finał VI edycji międzypokoleniowego projektu edukacji kulturalnej Art Generacje to absolutny eksperyment - na zoomie spotkają się osoby dorosłe i seniorzy, którzy w dysharmonicznej sytuacji pandemii, w oparciu o metodę Teatru Zaangażowanego Społecznie, zaprezentują czym dla nich jest HARMONIA.

Harmonia to temat przewodni tegorocznej edycji. Uczestniczki przez kilka tygodni szukały odpowiedzi na pytanie, czym ona jest, jakie wartości niesie ze sobą i w jaki sposób manifestuje się w życiu każdego z nas? Czy harmonia to sprawa zewnętrzna czy wewnętrzna? A może harmonię możemy zrozumieć i odczuć dopiero wtedy, gdy zetkniemy się z dysharmonią? Te i inne pytania zaprowadziły Uczestniczki w przeróżne rejony twórczej ekspresji, których ostateczną wersję będzie można zobaczyć 14 grudnia o godz. 18.00 na platformie zoom. Podczas interaktywnego finału on-line, 2 grupy warsztatowe zaprezentują wyniki swoich działań - będą to małe formy filmowe oraz prezentacje teatralne w oparciu o postaci literackie. Wszystko oczywiście w temacie harmonii i dysharmonii.

Tegoroczny finał to absolutne novum dla tego typu przedsięwzięcia. „Naszym wielkim sukcesem jest to, że w projekcie w dużej mierze biorą udział osoby starsze, które pragnąc oddechu normalności w tych dziwnych czasach, odważyły się „odpalić zooma” i pracują warsztatowo on-line, otwierając się na to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się im niemożliwe” - mówi Aldona Żejmo-Kudelska, Prezeska Drama Way Fundacji Edukacji i Kultury, będącej organizatorem projektu. „Liczymy na to, że finał zaprezentowany w ten sposób pokaże, że seniorzy chcą i mogą brać aktywny udział w wydarzeniach on-line, zyskując dzięki temu kontakt ze światem zewnętrznym, co w czasie pandemii nie jest ani oczywiste, ani łatwe”- nadmienia Żejmo-Kudelska.

VI Edycja Art Generacje – Harmonia:
Opieka merytoryczna, trenerzy dramy: Aldona Żejmo-Kudelska, Adam Gąsecki, Maria Depta
Oprawa muzyczna: Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela
Oprawa filmowa: Łukasz Jasiukowicz
Koordynacja projektu: Katarzyna Błachiewicz-Koryga
Patroni medialni: TVP Warszawa, Teatr dla Wszystkich, waw4free

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Fundacja Edukacji i Kultury działa od 2011 r. Pod jej skrzydłami powstają niekomercyjne projekty, w których drama i teatr służą aktywizacji, pogłębieniu uczestnictwa w kulturze oraz inspirowaniu zachowań twórczych wśród osób o utrudnionym dostępie do kultury. Art Generacje to jeden z flagowych projektów Fundacji. Poprzednia edycja projektu zdobyła 2. nagrodę 11 Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii organizacji pozarządowych.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę