Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dieta a problemy z wyglądem skóry

Dieta a problemy z wyglądem skóry

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Jesteś tym, co jesz – to dość często powtarzana fraza, która odnosi się przede wszystkim do świata dietetyki. Początkowe założenie tych słów zupełnie nie nawiązywało do pożywienia, a ich prekursor Ludwig Feuerbach sugerował, iż nasze myśli, wiedza, działania tworzą to, kim teraz jesteśmy. Mimo że to twierdzenie z biegiem czasu w znacznym stopniu zmieniło swój punkt odniesienia, wciąż jednak utrzymuje podobny sens.

Wpływ diety na skórę

Dziś już wiemy, że zdrowe odżywianie to klucz do wielu pozytywnych zmian w naszym życiu i warto o to zadbać! A czy wiesz, że zdrowe odżywianie = piękna skóra? Tak, wcale nie pomyliliśmy się! Zrozumienie właściwości i pozytywnego działania jedzenia może czynić cuda również na zewnątrz naszego ciała. Musimy pamiętać, że nasz organizm to mechanizm oddziałujący na siebie i gdy dzieje się coś z nim nie tak, daje nam wtedy znaki w postaci choćby zmian skórnych: trądzik, poszarzała skóra czy zmarszczki. Nie raz możesz napotkać wiele emocjonujących historii osób, które zmagały się przez wiele lat z trądzikiem, czy problemem starzenia się skóry i jak przełomowa dla nich stała się odpowiednia dieta – co tylko utwierdza prawdziwość stwierdzenia, że dobrze dobrane składniki w codziennych posiłkach mogą zdziałać wiele dobrego. Ale przejdźmy już do konkretów. Chcemy dać Ci niezbędną dawkę wiedzy, która pokaże jak znaczący jest prawidłowy dobór diety. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny, dlatego też warto skorzystać z wiedzy specjalisty, który najlepiej przygotuje dietę, pod Twoje indywidualne potrzeby.

Co warto ograniczyć lub wyeliminować z własnej diety?

Jest kilka produktów, które nie najlepiej wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. W trosce o własne zdrowie polecamy zastąpienie ich zdrowszymi odpowiednikami. Aby przekonać Cię do podjęcia pierwszych kroków zmniejszenia ilości lub w najlepszym przypadku zaprzestania ich spożywania, wymienimy je i powiemy, co właściwie z nimi jest nie tak. Pierwszym z nich jest cukier. Cukier nie jest sprzymierzeńcem dla skóry, szczególnie u osób zmagających się z trądzikiem. Nadmierne spożywanie cukru w postaci czekolady, słodzonej herbaty czy kawy sprawia, że wzrasta jego poziom w naszej krwi, a co za tym idzie podnosi się poziom insuliny i hormonu wzrostu. W organizmie zaczynają zachodzić procesy pobudzające tworzenie się łoju, który zapycha pory i w połączeniu z bakterią tworzy wypryski. Kolejną sprawą jest zwiększenie poziom tłuszczu w wątrobie, co skutkuje niedoborem białka. Cały ten przebieg rozregulowuje pracę hormonów w naszym ciele, przez co pojawia się wiele schorzeń między innymi wspomniany już trądzik.

Kto pomoże nam zadbać o zbilansowaną dietę?

Nabiał – w tym przypadku nie namawiamy do całkowitej rezygnacji, szczególnie jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie. Wiadomo, że produkty mleczne wspomagają regenerowanie się ciała po intensywnych treningach, jednak zbyt duże ich spożywanie może przyczynić się do niechcianych zmian skórnych. Według oficjalnych informacji nadmiar nabiału w diecie może spowodować, że nasza skóra staje się tłusta, nieestetycznie się "świeci", a to również może być przyczyną wyprysków na twarzy i innych częściach ciała. Odpowiednio zbilansowana dieta, taka jak ta https://bedietcatering.pl/warszawa/, może pomóc uniknąć złych efektów. Sól – jedzenie o wysokiej zawartości soli, a jest to przede wszystkim przetworzona żywność, jak: chipsy, fast food’y, czy nawet mrożonki mogą spowodować zatrzymanie w ciele nadmiaru wody. Efektem tego procesu jest napuchnięta i wzdęta twarz, poczucie ciężkości i oczywiście wypryski. Zdrowa i przemyślana dieta jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, ponieważ jest nieodłącznym rytuałem każdego dnia. Będąc świadomym konsumentem unikniesz niekomfortowego samopoczucia, czy braku pewności siebie ze względu na nieestetyczne zmian skórne. Podejmij swój pierwszy krok i ogranicz to, co może być niezdrowe dla twojego organizmu!

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!