Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie biuro wynająć dla mikrofirmy w Warszawie?

Jakie biuro wynająć dla mikrofirmy w Warszawie?

reklama

Wbrew pozorom, nie tylko duże i dynamicznie rozwijające się firmy decydują się na wynajem biura dla siebie lub swoich pracowników. Często jednoosobowe lub kilkuosobowe działalności chcą, aby ich praca odbywała się w zorganizowanej przestrzeni o lokalizacji innej niż ich miejsce zamieszkania lub blisko kluczowych ośrodków gospodarczych w danym miejscu. Wówczas decydują się one na wynajem powierzchni biurowej. Jakie biuro wybrać dla małej firmy?

Dużo możliwości dla małego metrażu

Rynek powierzchni biurowej oferuje bardzo duży wybór możliwości wynajęcia lokalu dla małej firmy. Najczęściej przedsiębiorcy poszukują biura, którego powierzchnia będzie wystarczająca dla 1-5 osób. Są to lokale komercyjne zawierające jedno lub dwa pomieszczenia o powierzchni zaczynającej się już od 6 m2. Jest to najmniejszy dopuszczalny metraż pracy dla pojedynczego pracownika, zgodnie z przepisami BHP. Zazwyczaj jednak nawet małe firmy decydują się na powierzchnie mieszczące się w przedziale 15-40 m2.

Standard oraz lokalizacja decydują o cenie

Wbrew pozorom stawkę wynajmu lokalu biurowego nie ustala jego metraż, ale lokalizacja na mapie miasta oraz standard budynku. Jeżeli przedsiębiorcy zależy na prestiżu okolicy oraz reprezentacyjności budynku, w którym będzie biuro, musi się liczyć on z cenami rozpoczynającymi się nawet od 100-120 zł/m2. W przypadku właścicieli firm, którzy bardziej cenią sobie lokalizację niż wygląd, lub nie zależy im na wyglądzie okolicy, mogą znaleźć lokale do wynajęcia w Śródmieściu już od 60 zł/m2. Jest to duża różnica w cenie.

Oczywiście lokalizacja również jest nie bez znaczenia. W centrum cena za metr kwadratowy wynajmowanego lokalu będzie zdecydowanie wyższa niż w innych częściach miast, zarówno w kontekście Warszawy jak i innych ośrodków miejskich w Polsce.

Sezon na lokale biurowe

W odróżnieniu od rynku wynajmu nieruchomości mieszkalnych, wynajem lokali biurowych ma swój sezon przez okrągły rok. Dlatego właśnie w wynajmie biura nie jest istotny okres, kiedy staramy się to zrobić, lecz nieustanne poszukiwanie okazji oraz atrakcyjnych ofert wynajmu biur. Każdego miesiąca powstaje cała masa małych firm, przez co zapotrzebowanie na biura o niewielkiej powierzchni stale rośnie. Powoduje to przemiany w rynku nieruchomości komercyjnych i powstawanie coraz większej ilości inwestycji nastawionej na wynajem lokali o powierzchni do 40 m2. Odchodzi się również od przekonania, że na początku życia firmy warto wynająć mieszkanie zamiast lokalu biurowego. Obecnie możemy znaleźć oferty wynajmu lokali biurowych na tyle atrakcyjne cenowo, że mogą one konkurować z rynkiem nieruchomości mieszkalnych.

Biuro dla małej firmy – podsumowanie

Wynajem biura dla małej firmy nie powinien być dla nas dużym wyzwaniem. Obecnie coraz częściej spotykamy małe firmy lub działalności jednoosobowe, dla których istotna jest własna przestrzeń biurowa. Powoduje to zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych i pojawianie się większej ilości ofert tego typu. W razie problemów warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji wynajmu nieruchomości komercyjnych, która pomoże nam znaleźć najlepszą ofertę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama