Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Recyklomaty - zniżki w zamian za śmieci

Recyklomaty - zniżki w zamian za śmieci

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Jak podaje Urząd m.st. Warszawy: "Warszawiacy pokochali recyklomaty".

Recyklomaty pojawiły się w Warszawie w połowie 2019 roku i z miejsca zdobyły serca warszawiaków. Trafiło już do nich ponad 680 tys. opakowań szklanych, plastikowych i wykonanych z metalu.

– Ten projekt łączy przyjemne z pożytecznym. Warszawiacy są nagradzani za troskę o środowisko. W ramach akcji przypominamy, że puste puszki czy butelki to surowce, które można odzyskać i dać im nowe życie – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Mieszkańcy pomogli nam zebrać ponad 427 tys. butelek plastikowych, 132,5 tys. butelek szklanych i prawie 122 tys. puszek. To duży sukces na drodze do czystszego, bardziej przyjaznego miasta.

Akcja ta jest efektem współpracy firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Dziesięć automatów stanęło w popularnych punktach miasta. Można do nich wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki (niezgniecione).

Wystarczy uruchomić aplikację „ECO Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę, np. bilety do Teatru Capitol. Trwają również rozmowy na temat zwiększenia puli nagród wraz z zakończeniem lockdownu. Aplikacja, służąca do zbierania ECO-punktów, jest dostępna w systemie Android i iOS. System jest ekologiczny - maszyny nie wymagają drukowania paragonów i posiadania kart. Punkty ECO nie tracą swej ważności, można je wymienić w dowolnym momencie.

Zebrane odpady są przekazywane do recyklingu, natomiast te, które trafiły do automatów przez pomyłkę – do dalszej segregacji.
Przypominamy, żeby do recyklomatów wrzucać tylko butelki szklane, plastikowe oraz puszki aluminiowe. Wrzucanie innych opakowań (np. kartonów po sokach, puszek po konserwach czy opakowań po chemii) powoduje uszkodzenia automatów.

Projekt jest elementem warszawskiej kampanii edukacyjnej o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Akcja #RadyNaOdpady zachęca i podpowiada, jak należy segregować papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, resztki bio i frakcje zmieszane.

Lokalizacje recyklomatów:
Białołęka (ul. Strumykowa 21, przy Białołęckim Ośrodku Sportu),
Bielany (ul. Jarzębskiego, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany),
Mokotów (ul. Obrzeżna 12a, przy Szkole Podstawowej nr 20),
Ochota (pl. Narutowicza, przy budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich),
Praga-Południe (ul. Grochowska 274, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe),
Praga-Północ (ul. Jagiellońska 47i, przy parkingu wielopoziomowym),
Śródmieście (pl. Mirowski 1A, przy Hali Gwardii),
Ursynów (al. KEN 61, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów),
Żoliborz (ul. Marii Kazimiery 1),
Żoliborz (ul. Potocka 1a, przy wejściu do Ośrodka Sportu i Rekreacji).

źródło informacji
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę