Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bemowo - jak zamieszkać przy forcie?

Bemowo - jak zamieszkać przy forcie?

reklama

Warszawa obfituje w miejsca, które związane są z jej długą historią. Niedawna rewitalizacja Fortu Bema pozwoliła na utworzenie nowej interesującej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców Bemowa oraz stała się terenem wysmakowanych architektonicznie inwestycji deweloperskich. Jak zamieszkać przy forcie i cieszyć się urokami zielonej przestrzeni Bemowa?

Bemowo chętnie wybierane jest przez ludzi młodych oraz rodziny z dziećmi. Sprzyja temu duża ilość terenów zielonych oraz rekreacyjnych, wśród których można wymienić Park Górczewski oraz mający ponad 500 hektarów Las Bemowo. Dodatkowym atutem jest Puszcza Kampinoska, której bliskość gwarantuje dobrą jakość powietrza. Szerokie chodniki i liczne ścieżki rowerowe zachęcają do codziennej aktywności, a metro gwarantuje szybkie połączenie ze śródmieściem.

Fort Bema – miejsce z historią

Nieodzownym elementem dzielnicy Bemowo jest Fort Bema, od którego wzięła swoją nazwę. Jest to zespół fortyfikacji o przeznaczeniu militarnym, które sięgają końca XIX wieku. Kompleks pochodzi z okresów zaborów, kiedy to Rosjanie postanowili ufortyfikować Warszawę, otaczając ją zespołem budynków. Powstałe wówczas forty były kilkukrotnie przebudowywane, aby w 1909 roku zostać zlikwidowane wraz z Twierdzą Warszawa.

Na szczęście rozbiórka fortu Bema została przeprowadzona wyjątkowo niedbale, a ocalały w ten sposób budynek, z czasem zyskał miano zabytku i ważnego symbolu Bemowa. Przyległe do niego tereny zielone stały się natomiast popularnym miejscem spacerów i spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców dzielnicy.

Gruntowna rewitalizacja

W ostatnim czasie obszar fortu został poddany gruntownej rewitalizacji, a na jego terenie powstał rozległy park i przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców Bemowa. Cyklicznie odbywają się tu liczne koncerty, maratony, festiwale oraz pikniki. Historyczny potencjał miejsca, wszechobecna zieleń oraz ciekawa architektura fortu przyciągają licznych inwestorów, którzy budują w jego bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesne osiedla, nawiązujące do charakteru i tradycji kompleksu.

Bemowska enklawa

Nowe inwestycje cechuje spójna koncepcja zakładająca stworzenie enklawy, w której z dala od miejskiego zgiełku, a równocześnie pozostając blisko centrum, mieszkańcy będą mogli cieszyć się zielenią wokół odrestaurowanego fortu oraz przestrzenią festiwalowo-piknikową, którą udało się stworzyć w otaczającym go parku. Taki podejście ma służyć większej integracji mieszkańców oraz poczuciu równowagi między codziennym życiem a zgiełkiem miasta.

Osiedle Fort Bema – mieszkania

Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Fort Bema cechują się dużym wyborem metrażu i układu pomieszczeń. Z tego powodu jest to interesująca propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli czy par. Nowoczesna architektura, wysokiej jakości materiały, duża ilość zieleni oraz wyjątkowo atrakcyjne położenie sprawiają, że nowe inwestycje cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób szukających mieszkania w Warszawie.

Opracowanie: GetHome.pl

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧