Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Skuteczna renowacja lastryko

Skuteczna renowacja lastryko

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Jednym z popularniejszych materiałów budowlanych od wielu lat pozostaje lastryko. Za jego stosowaniem przemawia między innymi estetyka oraz to, że jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Niestety, nawet ten wytrzymały materiał należy raz na jakiś czas poddać renowacji.

  1. W jakich sytuacjach warto pomyśleć o renowacji?
  2. Samodzielna renowacja lastryko
  3. Profesjonalna usługa renowacji

W przeciwnym razie podłogi (lub inne elementy, na których zastosowano lastryko) mogą zmatowieć i zszarzeć, co skutecznie zepsuje wystrój całego pomieszczenia. Jak zatem zaplanować renowację, aby uzyskać idealny efekt?

W jakich sytuacjach warto pomyśleć o renowacji?

Oprócz utraty walorów wizualnych, lastryko prędzej czy później może popękać. Takie problemy pojawiają się najczęściej w miejscach, w których każdego dnia przechodzi wiele osób. Jednocześnie lastryko stosuje się często w szkołach, budynkach użyteczności publicznej oraz do wykończenia klatek schodowych, czyli w miejscach, gdzie pojawia się wiele postronnych osób, które nie dbają o stan posadzek lub parapetów.

Samodzielna renowacja lastryko

Renowację lastryko można spróbować przeprowadzić samodzielnie, ale trudno wówczas uzyskać dobre efekty. Dodatkowo trzeba dysponować sprzętem do szlifowania i polerowania, a na koniec odpowiednio wykończyć całą powierzchnię. Jest to więc kosztowne i czasochłonne zdanie. Zamiast więc ryzykować, że straci się tylko czas oraz pieniądze, a nie przełoży się to na oczekiwane efekty, lepiej od razu skontaktować się z firmą, która na co dzień zajmuje się renowacją posadzek i klatek schodowych. Wówczas klient zyskuje pewność, że wszystkie prace zostaną odpowiednio wykonane, a lastryko odzyska początkowy wygląd.

Profesjonalna usługa renowacji

Firma, która oferuje polerowanie lastryka, korzysta z nowoczesnych technologii i zatrudnia doświadczonych specjalistów, dzięki czemu może poradzić sobie z każdym zadaniem. Niezależnie więc od tego, w jakim stanie znajduje się powierzchnia, którą należy poddać renowacji, efekty z pewnością spełnią twoje oczekiwania. Podczas prac związanych z renowacją lastryko można między innymi zamknąć widoczne pęknięcia, wypełnić ubytki oraz odtworzyć początkową strukturę powierzchni. Poprawia to wygląd całej posadzki bez potrzeby inwestowania w sprzęt. Po zakończeniu prac fachowców materiał zostanie zabezpieczony, co zwiększy jego odporność na zabrudzenia. Dodatkową zaletą zlecenia prac specjalistom jest to, że zadbają oni o to, aby lastryko było wytrzymałe. Dzięki temu przez długi czas będziesz mógł cieszyć się estetycznymi wykończeniami.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę